Nie lada gratka muzyki reggae i dance hall odbędzie się  w ramach festiwalu WrocLove Fest już w najbliższą środę, 20 czerwca na Wyspie Słodowej. Pierwszym mistrzem reggae, który zagra na scenie będzie Szanowny Pan Gentleman wraz z grupą The Evolutions. Później zagra Stephen Marley.

Stephen Marley / mat. organizatora

Gentelman z The Evolutions to nie będzie tylko reggae. Jego koncert to połączenie żywych brzmień Dance hall, hip-hop i roots reggae. Teksty Gentelmana mają także szeroki wymiar społeczny i polityczny. Często porusza gorace kwestie polityczne związane z sytuacją w Europie. Inteligentne teksty w połączeniu z muzyka stanowią unikatowy i jednoznaczny przekaz dla publiczności. Pod koniec lipca Gentleman wydaję płytę „The Best of…” i na wszystkie kawałki z dotychczasowej dziesięcioletniej kariery Gentelmana bardzo liczę i wydaje się, że będzie to jego najlepszy Występ w Polsce.

Drugą gwiazdą wieczoru będzie syn Mistrza – Stephen Marley. Jednak nie o porównania tu chodzi. Muzyk nie idzie standardowym szablonem muzycznym z nurtu czystego reggae. Ten muzyk to dojrzały czterdziestolatek, który już w wieku ośmiu lat nagrał pierwszy radiowy singiel pt. ” Sugar Pie”. Oprócz grania koncertów i komponowania Stephen Marley jest świetnym producentem i remikserem. To on zajął się produkcją albumu „Chant Down Babylon”, gdzie poprosił m.in. Eryke Badu, Laurenn Hill i The Roots do zaśpiewania swoich interpretacji piosenek ojca Boba Marleya. Od 2003
roku silnie poszukiwał swojej drogi i często angażował się w projekty ze swoim bratem Damienem dzięki temu powstał album ” Educated Fools”. Na tym albumie zagrały sławy muzyki rap i hip-ho- m.in. Banton, Bounty Killer. W 2011 roku Stepehen Marley wydał i wyprodukował trzeci solowy album” Revelation Part 1 – The Roots of Life”. Rok pózniej otrzymał
nagrodę Grammy w kategorii album Reggae.
Panowie i Panie jedyny koncert w wyjątkowej scenerii. Na deser Genetelman and the Evolution a wisienką muzyczną do tego muzycznego tortu będzie mistrz Stephan Marley.

 

(Kamil Andrzejewski)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPracowity weekend dla rugby
Następny artykułTanita Tikaram na Wyspie Słodowej
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.