Jennifer Batten znana jest jako charyzmatyczna gitarzystka, grająca do 2009 roku u boku Michaela Jacksona.

Dołączyła do jego grupy w 1987 r., przy okazji trasy koncertowej Bad i została w zespole już do końca kariery mistrza muzyki pop. Pierwszego maja zagra wraz z gitarową orkiestrą prowadzoną przez Leszka Cichońskiego na wrocławskim Rynku. Podczas zeszłorocznej imprezy Hey Joe zagrało wspólnie 7273 gitarzystów. Rekord Guinnessa po raz kolejny został pobity.

Jennifer Batten i Michael Jackson / fot. arch. organizatora

 

Można śmiało powiedzieć, że przez 10 lat przypadających na szczytowy okres współpracy z Michalem Jacksonem, Jennifer Batten była współtwórcą scenicznego sukcesu króla popu. Zagrała z nim najważniejsze światowe trasy koncertowe oraz nagrała płyty, które przeszły do historii muzyki.

Uczestniczyła ponadto w nagraniach takich artystów jak Jeff BeckCarmine AppiceMichael SembelloCarl Anderson, a także przy rejestracji debiutanckiej płyty Cindy Cruse. Występowała w teledyskach Michaela Jacksona, Jeffa Becka, Natalie Cole i Sary Hickman. Pracowała także jako muzyk sesyjny oraz jako artysta solowy.

W środowisku muzycznym postrzegana jest jako najwybitniejsza obecnie kobieta – wirtuoz gitary. W 2009 r. czytelnicy czasopisma Guitar Player wybrali ją najlepszą gitarzystką świata, a był to rok, w którym w innych kategoriach czołowe miejsca zajęli m.in. Eric Clapton, Pat Metheny, Kirk Hammett, Warren Haynes czy Derek Trucks.

Batten znana jest z tego, że swoją energią jest w stanie „wypełnić” scenę największej nawet sali koncertowej. W tym roku wystąpi podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu. Do tej pory w imprezie udział wzięli m.in. Steve Morse (Deep Purple), Marcus MillerLeon HendrixAl Di MeolaTommy EmmanuelRay Wilson (były wokalista Genesis), Ten Years After, Tood Wolf (gitarzysta Sheryl Crow), Bernie Marsden (gitarzysta Whitesnake), a także wszyscy najważniejsi polscy gitarzyści.

Cztery najlepsze wyniki na świecie w równoczesnym graniu na gitarze należą do Polaków. W 2009 roku na wrocławskim Rynku zebrało się 6347 gitarzystów, rok później pojwiło się 4597 osób. W następnym roku „Hey Joe“ zagrało wspólnie 5601 gitar. W 2012 r. Gitarowy Rekord Guinnessa obchodził 10 urodziny, a gitarowa orkiestra liczyła 7273 osoby.

Również w tym roku czekamy 1 maja na wrocławskim Rynku na wszystkich chętnych pragnących wspólnie ustanowić kolejny Gitarowy Rekord Guinnessa!

Więcej informacji na stronie: heyjoe.pl