Drugie starcie Biało-Czerwonych na włosko-bułgarskim mundialu także bez straty punktu. Polacy szybko pokonali Portorykańczyków 3:0.

Z takim przeciwnikiem zawodnicy Vitala Heynena nie mogą mieć problemów, jeśli chcą walczyć o strefę medalową. W wyjściowym składzie pojawił się Aleksander Śliwka i  Mateusz Bieniek, którzy nie zagrali w pierwszym spotkaniu z Bułgarami. Na ataku zagrał Damian Schulz. Polacy cały czas kontrolowali grę. W połowie seta serią asów serwisowych popisał się Grzegorz Łomacz. Niesamowita skuteczność na poziomie 70 % w ataku, szybko dała efekty. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem 25:14 dla aktualnych mistrzów świata.

Drugi set wyglądał bardzo podobnie. Duża swoboda w grze Biało-Czerwonych pozwoliła Heynenowi wprowadzić rezerwowych. Na boisku pojawili się debiutujący na mundialu – Bartosz Kwolek i doświadczony atakujący – Dawid Konarski. Tę partię Polacy także szybko zdołali wygrać, pozwalając Portorykańczykom zdobyć zaledwie 12 punktów.

W trzecim secie polscy siatkarze także nie odpuścili. Zaledwie 16 minut – tyle potrzebowali, żeby w trzeciej partii zakończyć ten mecz wynikiem 3:0. W ataku niebywała skuteczność – 72 %, daje dobre prognozy na dalszą część turnieju. Najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się młody Aleksander Śliwka, który zdobył 13 punktów.

Wyglądało to na bardzo łatwe zwycięstwo, ale byliśmy bardzo dobrze przygotowani taktycznie do tego spotkania. Nie daliśmy szans naszemu rywalowi i cieszmy się, że udało się wygrać bez straty seta. Zwłaszcza przy takiej formule całego turnieju – mówi Aleksander Śliwka, przyjmujący reprezentacji Polski.

Graliśmy bardzo kontrolowany mecz, używając wielu zawodników. Staramy się, żeby wszyscy byli gotowi do gry na najwyższym poziomie i przy tym nadal grać czysto. Dominowaliśmy na zagrywce, ogólnie był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu – mówi Vital Heynen, trener reprezentacji Polski.

Polska – Portoryko 3:0 (25:14; 25:12; 25:15)

Polska:Grzegorz Łomacz (3), Damian Schulz (6), Michał Kubiak (6), Aleksander Śliwka (13), Jakub Kochanowski (11), Mateusz Bieniek (12), Paweł Zatorski (libero) oraz Bartosz Kwolek (6), Damian Wojtaszek (libero), Dawid Konarski (3), Fabian Drzyzga.

Portoryko: Angel Perez (4), Maurice Torres (8), Eddie Rivera (3), Sequiel Sanchez, Jonathan Rodriguez (3), Jessie Colon (6), Arnel Cabrera (libero) oraz Dennis Del Valle (libero), Pablo Guzman (2), Edgardo Goas, Ezequiel Cruz Lozada (1), Pedrito Sierra, Juan Vazquez

Autor: Zuzanna Kuczyńska