Jeszcze przez siedem dni możemy głosować na zawodników, którzy wystąpią 14 stycznia w Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi 2012. Wśród nominowanych do udziału, w drużynie Południa i w konkursie wsadów, są zawodnicy Śląska Wrocław. Każdy głos jest ważny, dlatego jeśli jeszcze go nie oddałeś lub znasz taką osobę to wesprzyj naszych graczy.

fot. plk

Głosowanie zakończy się w czwartek(5.01.2012) o godzinie 23.59, każdy kto chce wziąć udział w plebiscycie powinien pojawić się na oficjalnej stronie tego wydarzenia.

Wśród rozgrywających na drugim miejscu znajduje się Robert Skibniewski, któremu do tej pory udało się zgromadzić 23.1% procent głosów ( liderem jest Walter Hodge-34.4%) , jeśli nic się nie zmieni to „Skibie” uda się zagrać w pierwszej piątce zespołu Południa. Na pozycji skrzydłowych aż trzech graczy z Wrocławia dostało nominację: Qa’ rraan Calhoun (7 miejsce), Slavisa Bogavac ( 8 miejsce) i Akselis Vairogs (10 miejsce). Najmniej wolnych miejsc jest na pozycji środkowego, tutaj przewodzi center Siarki Tarnobrzeg Przemysław Karnowski, który zgromadził 31.2% głosów, na 4 pozycji znajduje się podkoszowy wrocławian Aleksandar Mladenovic(10.1%).

Ciekawy jest fakt małej popularności naszego centra w głosowaniu. Serbski środkowy jest najskuteczniejszym zawodnikiem w lidze w rzutach za 2 punkty , wśród tych którzy wykonują ponad 3 próby na mecz- Mladenovic wykonuje 8.7 próby trafiając z 70% skutecznością. Przed nim, druga pozycja, znajduje się Amerykanin Kirk Archibeque (22.1% głosów), który legitymuje się skutecznością na poziomie 53% (oddaje 9.3 rzutu i trafia 4.9).

Osobne głosowanie wyłonić ma najlepszych „dunkerów” polskiej ekstraklasy. W konkursie weźmie udział czwórka, wytypowana przez kibiców, najefektowniej grających ponad obręczą zawodników. Na 6 miejscu znajduje się Qa’rraan Calhoun, który zgromadził 27% głosów i do 4 pozycji brakuje mu tylko 9%. Każdy kto był na meczu ekstraklasowego Śląska, ten wie jakimi możliwościami dysponuje skrzydłowy wrocławian i w jaki sposób potrafi kończyć akcje w trakcie rozgrzewki, a także meczu. Jeżeli nie mieliście Państwo okazji zobaczyć Calhouna w akcji zachęcamy aby zajrzeć tu .

Jeżeli chcecie zobaczyć naszych zawodników 14 stycznia w Katowickim Spodku, koniecznie głosujcie. Mecz transmitowany będzie przez TVP Sport.