Najnowszy zwiastun Godzilla Monster Planet to prawdziwa uczta dla fanów anime i Króla Potworów. Wytwórnia TOHO raczy nas najlepszej jakości animacją. Sceny w których potwór niszczy budynki ziejąc ogniem urzekają artystycznie.

Król Potworów powraca tym razem w formie animowanej. Będzie to pierwsze zetknięcie kultowej Godzilli z japońskim anime. Wszystko wskazuje na to, że otrzymamy jedną z najciekawszych pozycji z tego uniwersum nie tylko w przeciągu kilku ostatnich lat ale i także w całym dorobku wytwórni TOHO.

Godzilla: Monster Planet zbliża się wielkimi krokami. Premiera filmu w pierwszej kolejności odbędzie się 17 listopada w japońskich kinach, by następnie film mógł trafić do oferty Netflixa. Nie jest pewne, kiedy dokładnie animacja pojawi się na platformie amerykanów, jednak biorąc pod uwagę, że nie nastąpi to w trakcie kinowych pokazów można założyć, że druga połowa grudnia to najbardziej optymistyczny termin.

W roku 2048 ludzie zostali zmuszeni do opuszczenia ziemi po latach wojny z potworami, którą ostatecznie przegrali. Po ponad dwunastoletniej podróży kolonizatorzy odkrywają, że ich nowy dom, planeta Tau Ceti nie nadaje się do zamieszkania. Z czasem, jak stan statku i załogi się pogarsza, młody Haruo podejmuje brawurową decyzję o powrocie na Ziemię, w celu odbicia jej z rąk potworów. Załoga odkrywa, że minęło ponad dwanaście tysięcy lat i cały ekosystem uległ ewolucji. Teraz Godzilla stoi na szczycie łańcucha pokarmowego.

Autorzy, studio TOHO planuje stworzyć jeszcze dwa animowane filmy i tym samym powołać do życia trylogię.


Autor: Patryk Wolny