Najnowsze prognozy informują, że seria upałów zakończy się dopiero w połowie sierpnia. Pamiętajmy więc o regularnym uzupełnianiu płynów – może w tym pomóc jedenaście zdrojów MPWiK, z których za darmo można napić się wody pitnej.

Krany z wodą zdatną do picia znajdują się przede wszystkim w centrum miasta. Można je znaleźć m.in. na placach – Dominikańskim, Solnym, Jana Pawła II i Grunwaldzkim, czy tuż obok Rynku, na przecięciu Świdnickiej z Oławską. Dwa punkty znajdują się na Ostrowie Tumskim – na placu Katedralnym i na ulicy Najświętszej Marii Panny, w pobliżu pomnika kardynała Bolesława Kominka. Darmowej wody napijemy się również na Psim Polu (ul. Szachistów) oraz na Rędzinie, przy ulicy Wędkarzy. Według Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, o jakość wody regularnie dbają służby sanitarne. Potrzeba jedynie własnego kubka czy butelki.

W Rynku można ochłodzić się również dzięki kurtynie wodnej.

– Jest jedyna w swoim rodzaju ze względu na swój unikalny kształt. Na Hydrancie znajduje się bowiem jeden z wrocławskich krasnali – mówi Aleksander Łoś, rzecznik prasowy wrocławskiego MPWiK.

Według prognoz, w ciągu kilku najbliższych dni, słupek rtęci nie spadnie poniżej 30 stopni Celsjusza. W tak upalnych okolicznościach, picie 1,5 litra wody na dobę jest wyjątkowo ważne.


Tekst: Marcin Obłoza
Zdjęcia: MPWiK