Pomoc potrzebującym zawsze zbliża. Tak stało się również w przypadku zespołu Futuro Finance. Firma podjęła się wspomóc Akcję Pajacyk i zorganizowała Kulinarne Poniedziałki.

Zespół Futuro Finance to wrocławska spółka z branży finansowej. W ubiegłym roku firma po raz pierwszy – za 25 lat działalności, przyznała tytuł Biznesowego Ambasadora PAH. Została nim Agata Brucko-Stępkowska – prezes Futuro Finance, która promuje ideę PAH-working i angażuje w pomoc inne firmy. Teraz organizacja zajęła się również inna inicjatywą.

Co drugi poniedziałek miesiąca Futuro Finance będzie organizować Kulinarne Poniedziałki. Celem projektu jest wsparcie Akcji Pajacyk, czyli programu dożywiania dzieci w szkołach, który od 1998 roku prowadzi Polska Akcja Humanitarna (PAH). W ramach programu finansowane są posiłki w polskich szkołach i placówkach środowiskowych.

Inspiracją do takiego działania stała się Akcja Pajacyk. Współpracujemy z Polską Akcją Humanitarną już od jakiegoś czasu i wspólnie z zespołem zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy jeszcze pomóc. Zdecydowaliśmy, że skoro w naszej firmie są osoby, które lubią gotować, to warto połączyć przyjemne z pożytecznym. I tak zrodziły się Kulinarne Poniedziałki, gdzie każdy ma szanse zaprezentować swoje popisowe danie, a przy tym zaangażować się w pomoc potrzebującym. Do tej pory udało nam się zebrać blisko 2 tys. złotych, co utwierdza nas tylko w przekonaniu, że to był trafiony pomysł mówi Bartosz Fudali, młodszy specjalista ds. marketingu Futuro Finance i koordynator akcji.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa podjęta przez wrocławską firmę. Aktualnie trwa również przygotowywanie prac remontowych szkoły w wiosce Mikungunini w Zanzibarze. Oprócz przekazania pieniędzy, firma również opłaci kursy z języka angielskiego dla najmłodszych oraz zajmie się stworzeniem punktu medycznego.

Futuro Finance sfinansowało także maszynę wiertniczą do budowy studni w Sudanie Południowym. Dzięki temu mieszkańcy kraju będą mieć łatwiejszy dostęp do wody.

Futuro Finance zajmuje sie przede wszystkim doradztwem dla przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Pierwszy oddział powstał właśnie we Wrocławiu, a założycielką firmy jest Agata Brucko-Stępkowska.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: mat. organizatora