Jeszcze tej wiosny około 150 kupców rozpocznie handel w nowiutkiej hali GRAFIT przy ul. Namysłowskiej (za Wzgórzem Słowiańskim w pobliżu ul. Jedności Narodowej).

fot. wroclaw.pl

Mają do dyspozycji pomieszczenia o powierzchni od 15 do 28 m (łącznie 2 700 m) wyposażone we wszystkie potrzebne instalacje i udostępniane po przystępnych cenach. Stawki za najem tych lokali o bardzo wysokim standardzie rozpoczynają się już od 1200 złotych.

Umowy są zawierane na czas nieokreślony, a więc na warunkach szczególnie dogodnych dla handlowców. Oprócz sklepów przygotowywanych zwłaszcza z myślą o sprzedawcach z targowiska na placu Grunwaldzkim, które uległo likwidacji przed budową Pasażu Grunwaldzkiego, będzie tu restauracja arabska i azjatycka, lokale usługowe, inkubator przedsiębiorczości i biura (1950 m). Podziemny parking pomieści 139 samochodów.

Projekt sześciokondygnacyjnego (licząc podziemie) budynku jest dziełem renomowanej warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates, a wykonawcą przedsiębiorstwo Alfa-Dach. Koszt inwestycji wynosi około 36 mln zł. Obecnie trwają finalne prace wykończeniowe.

Inwestor, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, zapraszając kupców do Centrum Biznesu GRAFIT, zwraca uwagę na walory lokalizacji. Od południa nowy dom handlowy sąsiaduje z bardzo gęstą zabudową mieszkaniową Ołbina.

(wroclaw.pl)