5 maja zapraszamy na spotkanie z Grupo Aranea – hiszpańską pracownią architektów, uznaną za jedno z najciekawszych młodych zespołów projektowych na świecie. Początek o godz. 17.30, wstęp wolny!


Grupo Aranea to multidyscyplinarne biuro młodych architektów, inżynierów, architektów krajobrazu, artystów, biologów, socjologów i historyków, stworzone w celu kreacji szeroko pojętej przestrzeni architektonicznej i urbanistycznej oraz krajobrazu.

Pracownia Grupo Aranea powstała 12 lat temu, w hiszpańskim Alicante. Stała siedziba biura nadal znajduje się w Hiszpanii, ale grupa aktywnie pracuje na terenie całej Europy. Jak sami twierdzą, starają się przekazać swoją filozofię twórczości w możliwie najbardziej efektowny i reprezentacyjny sposób, działając na polu architektury, sztuki, planowania przestrzennego i kształtowania krajobrazu, oraz biorąc udział w międzynarodowych projektach artystycznych i edukacyjnych.

Przez 12 lat swojej działalności wielokrotnie byli laureatami regionalnych i międzynarodowych konkursów w dziedzinie architektury współczesnej, m.in.: – 1 Nagrody w konkursie na projekt Biblioteki Publicznej w San Vicente (Hiszpania); – 1 Nagrody w międzynarodowym konkursie na projekt Terms Complex w Asturia (Hiszpania); – FOPA Award za najlepszy budynek użyteczności publicznej dla miasta Alicante (Hiszpania); – 1 Nagrody w międzynarodowym konkursie na projekt Parku Publicznego w Elche (Hiszpania); – FAD Award 2010 za najlepszy budynek zaprojektowany dla Półwyspu Iberyjskiego

Projekty Grupo Aranea były przedmiotem wielu międzynarodowych wystaw architektonicznych. Od kilku lat prace biura tworzą fragment stałej ekspozycji poświęconej architekturze współczesnej w muzeum MoMa w Nowym Jorku. Krytycy i teoretycy architektury uznali Grupo Aranea za jedną z najbardziej obiecujących i najciekawszych młodych pracowni architektonicznych na świecie. Grupo Aranea jest nominowana do prestiżowej Mies van der Rohe Award 2011. Europejskiej Nagrody w dziedzinie architektury współczesnej.

***

Muzeum Architektury we Wrocławiu

Bernardyńska 5
Wrocław
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Zafon: Pałac północy
Następny artykuł– Komisja sportu popiera World Games we Wrocławiu!
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.