Drugim przeciwnikiem, z którym zmierzą się Biało-Czerwoni podczas tegorocznych mistrzostw świata będą Portorykańczycy. Jak prezentuje się ta drużyna na niespełna dwa tygodnie przed starciem?

Reprezentacja Portoryko z pewnością nie znajduje się w światowej czołówce – w rankingu FIVB zajmuje 29. pozycję. Polacy nie powinni mieć zbyt wielu kłopotów w pokonaniu tej drużyny. Portoryko na ostatnich mistrzostwach świata zdołało wygrać tylko jedno spotkanie (pokonało Włochy 3:1, co wzbudziło sporą sensację). Od tamtej pory potencjał tego zespołu nie wzrósł szczególnie mocno. Największym sukcesem tej reprezentacji jest srebrny medal Mistrzostw Ameryki Północnej wywalczony w 2007 roku. Trudno scharakteryzować tę drużynę, głównie dlatego, że nie jest obyta z największymi światowymi imprezami.

Szeroki skład reprezentacji Portoryko:

Angel Perez
Steven Morales
Edgardo Goas
Pablo Gozman
Dennis del Valle 
Pedro Nieves 
Arturo Iglesias 
Eddie Rivera
Carlos J. Rondon Rivera
Ezequiel Cruz Lozada
Maurice Torres
Kevin Lopez
Sequiel Sanchez
Juan Vazquez
Jonathan Rodriguez
Ramon Burgos
Jessie Colon
Pedro Rossario
Victor Cosme
Pedrito Sierra
Perdo Molina
Arnel Cabrera Rivera

Portorykański zespół w tym roku objął Oswald Antonetti Cameron. Szkoleniowiec ma spore doświadczenie zarówno trenerskie, jak i to siatkarskie. Przez wiele lat grał w tamtejszej lidze i drużynie narodowej. Cameron jako zawodnik występował w europejskich ligach, razem z Brigham Young University zdobył National Championship.

Polacy zagrają z Portoryko w czwartek – 13 września o godzinie 16:00 w Warnie.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: instagram, FIVB.com