- KARTKA Z KALENDARZA - 22 LIPCA -


- REKLAMA -

Podczas uroczystej gali z okazji 10. urodzin stacji TVP Kultura wręczone zostały doroczne nagrody – Gwarancje Kultury. Tegorocznym zwycięzcą w kategorii Teatr został zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu. W kategorii Literatura – Olga Tokarczuk za „Księgi Jakubowe”.

Zespół wrocławskiego teatru otrzymał nagrodę za „indywidualności, które tworzą wspólnotę sztuki aktorskiej” – „za wkład w sukces realizowanych w minionym roku premier, w tym Dziadów (reż. Michał Zadara), Termopil polskich (reż. Jan Klata) czy Wycinki Holzfällen (reż. Krystian Lupa), oraz za przypomnienie o tym, jak ważną wartością teatru publicznego jest zespół”.

Jednym z dwóch laureatów w kategorii Supergwarancje został również Krystian Lupa. „Supergwarancja dla artysty, który wciąż poszukuje, prowokuje i inspiruje, dla którego sztuka jest formą poznawania człowieka i odkrywania jego tajemnic. Za moc kreowania scenicznej rzeczywistości i niezwykłą zdolność przyciągania publiczności. Supergwarancja dla reżysera, który kolejny raz dowiódł swojej wyjątkowości, inscenizując Wycinkę Holzfällen Thomasa Bernharda w Teatrze Polskim we Wrocławiu”.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoncert pamięci Śmietany rozpocznie Thanks Jimi Festival!
Następny artykułWychodząc poza ramy
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.