Gwardia Gryfa na IX edycji wrocławskich Dni Fantastyki! Zaprezentuje się ze swoim spektaklem „O fortuna” oraz zestawem warsztatów kuglarskich.

Gwardia Gryfa pochodzi z Wrocławia i jest jedyną grupą w Polsce realizującą pokazy inspirowane sbandieratori – włoską sztuką żonglerki chorągwiami. Ta piękna dyscyplina rycerska, rodem ze średniowiecza, w ich aranżacji, pozostaje wierna kanonom, magnetyzując widzów podniebnym tańcem szybujących w powietrzu flag.

Pod skrzydłami Gwardii Gryfa trenują jednak nie tylko chorągwiarze, ale także tancerki i mistrzowie fire-show, którzy swoimi występami wzbogacają pokazy flagowe sprawiając, że stają się one niezwykle plastycznymi i barwnymi widowiskami scenicznymi. Grupa w ramach swojej trzyletniej działalności wystąpiła podczas kilkudziesięciu wydarzeń kulturalnych, artystycznych i sportowych na terenie całej Polski, a do najważniejszych z nich należy zaliczyć: „Oblężenie Klasztoru” w Lubiążu, Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki POLCON, Targi World Games we wrocławskiej Hali Orbita oraz Mecz Gwiazd Koszykówki 2013 we wrocławskiej Hali Stulecia.W ubiegłym roku prezentując swoje oryginalne pokazy, zespół dostał się do półfinału programu MAM TALENT. Nic nie może lepiej podsumować rozmachu tego występu niż słowa jednego z jurorów- Robert Kozyry, który powiedział, że poczuł się „ jak na otwarciu olimpiady”. Podczas tegorocznych, wrocławskich „Dni Fantastyki” członkowie grupy zaprezentują swój najnowszy spektakl pt. „O fortuna”, który jest rozwinięciem choreografii zaprezentowanej w telewizyjnym show.