Wrocławskie kluby siatkarskie rozpoczęły przygotowania do nadchodzącego sezonu. Zarówno Gwardia, jak i Volleyball wróciły do treningów.

Zgodnie z założeniami sztabu szkoleniowego, siatkarza Gwardii Wrocław w poniedziałek 6 sierpnia rozpoczęli przygotowania do zmagań w I lidze. W zespole pojawiło się wiele nowych twarzy, dlatego przed pierwszym wspólnym treningiem, zawodnicy mieli okazję zapoznać się i powiedzieć o sobie kilka słów. Potem Gwardziści rozpoczęli trening.

Gwardia Wrocław będzie się przygotowywać praktycznie do końca września. W dniach 25 sierpnia – 2 września siatkarze pojadą na obóz do Strzegomia, a później rozegrają kilka sparingów na przedsezonowych turniejach. Tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek planowana jest oficjalna prezentacja zespołu. Kadra zespołu wygląda następująco:

Gwardia pierwsze ligowe spotkanie rozegra na wyjeździe z Dafi Społem Kielce 29 września. Tydzień później podejmie u siebie MKS Ślepsk Suwałki (cały terminarz dostępny tutaj).


Treningi przed nadchodzącym sezonem rozpoczęły również siatkarki Volleyball Wrocław. Okres przygotowawczy drużyny podzielono na dwie części. Pierwsza z nich przewiduje zajęcia indywidualne, podczas których zawodniczki będą mogły m.in. poznać filozofię pracy trenerów. W składzie wrocławskiej drużyny również jest kilka nowych zawodniczek. Cała kadra prezentuje się następująco:

W drugiej części – we wrześniu – zaplanowano kilka przedsezonowych sparingów. Podczas sierpniowych treningów nieobecne będą jedynie Natalia Murek i Weronika Wołodko, które wraz z kadrą Polski przygotowują się na turniej Volley Masters Montreux 2018 (więcej tutaj).

– Uznaliśmy, że zbyt długie bezpośrednie przygotowania nie wyjdą na dobre naszym siatkarkom. Rozdzielenie przygotowań na dwie części pozwoli nam też popracować przez pierwsze 3 tygodnie indywidualnie, w tym okresie będziemy pracować w siłowni i w hali. Ostatni tydzień sierpnia zawodniczki dostają wolny na regenerację. Spotykamy się 3 września i zaczynamy właściwe przygotowania do sezonu –  mówi Marek Solarewicz, trener Volleyball Wrocław.

Wrocławski klub ligowe zmagania rozpocznie dopiero w listopadzie. Pierwsze spotkanie Volleyball rozegra 3 listopada na wyjeździe z beniaminkiem Ligi Siatkówki Kobiet – zespołem E.Leclerc Radomka Radom. Tydzień później zawodniczki Marka Solarewicza podejmą ŁKS Commercecon Łódź (cały terminarz dostępny tutaj).


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe Gwardii Wrocław