Trwa obóz naszych siatkarzy w „Rokicie” Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brzegu Dolnym, gdzie o wszelkie wygody naszych dba sam szef ośrodka Zbigniew Andruszko. – Zgrupowanie trwa osiem dni. Zakończymy je w sobotę, 13 sierpnia – mówi trener Ireneusz Kłos.

Treningi odbywają się 2-3 razy dziennie. Na szczęście nikt nie narzeka na poważniejsze urazy. W czwartkowe popołudnie przeprowadzono turniej drużyn dwuosobowych, w którym zwyciężyła para Rafał Leszczyński – Piotr Deszcz. Ten drugi w Brzegu Dolnym pojawił się akurat z wizytą związaną z rozmowami z prezesem sekcji Mariuszem Żebrowskim. Choć wyborów kapitana zespołu jeszcze nie było już wiadomo, że zostanie nim właśnie Deszcz. Teraz niestety w związku z obowiązkami zawodowymi do sezonu musi przygotowywać się przede wszystkim indywidualnie.

Od lewej stoją: Waldemar Szewc (A.F.O.), Paweł Kordylas, Wojciech Ślipeńczuk, Paweł Michocki, Kucharski, Roman Andrys, Piotr Deszcz, Rafał Leszczyński, prezes Mariusz Żebrowski, trener Ireneusz Kłos; siedzą od lewej: Alex Strubbe, Jakub Dalecki, Marcin Chmiela, Tomasz Pizuński, Ewa Karpińsk-Bryke (Profes); leży Iwona Dyszkiewicz-Najda (radna RM) / fot. DW

Turniejowi wewnętrznemu przyglądał się wspomniany prezes Żebrowski w towarzystwie gości: Iwony Dyszkiewicz-Najdy, radnej Rady Miejskiej Wrocławia, Ewy Karpińskiej-Bryke, członka zarządu Profesu i Waldemara Szewca, szef Kancelarii Doradztwa Podatkowego A.F.O.

Po zakończonym turnieju do rywalizacji przystąpili „Przyjaciele Gwardii”, którzy tym razem zmierzyli się na stołach do tenisa stołowego. Zwyciężyła Ewa Karpińska-Bryke przed Waldemarem Szewcem i Iwoną Dyszkiewicz-Najdą. Zdaje się jednak, że Mariusz Żebrowski chciał, żeby jego goście dobrze się bawili i trochę… odpuścił.

Zawodnicy, którzy w nowym sezonie będą reprezentowali barwy Gwardii to: Rafał Leszczyński, Piotr Deszcz, Alex Strubbe, Paweł Michocki, Paweł Kordylas, Wojciech Ślipeńczuk, Marcin Chmiela, Roman Andrys, Tomasz Pizuński, Jakub Dalecki i Michał Uliński. Po zakończeniu kariery przez Mariusza Dutkiewicza poszukiwany jest jeszcze nowy rozgrywający.

Gwardia sezon rozpocznie 24 września. Na inaugurację w Głuchołazach zmierzy się z Juvenią.

*

Kolejność w czwartkowym turnieju:

1. Rafał Leszczyński – Piotr Deszcz

2. Alex Strubbe – Paweł Michocki

3. Paweł Kordylas – Wojciech Ślipeńczuk (+gościnnie  mieszkając w Kanadzie Kucharski)

4. Marcin Chmiela – Roman Andrys

5. Tomasz Pizuński – Jakub Dalecki

 

(deg)