Wrocławscy siatkarze wygrali kolejny mecz. Tym razem pokonali AZS Częstochowa 3:1 i odnieśli trzecie zwycięstwo na wyjeździe. MVP po raz kolejny został przyjmujący Kamil Maruszczyk.

Gwardziści dobrze rozpoczęli pierwszego seta. Grali skutecznie w bloku, dzięki czemu zbudowali sobie przewagę. Przy prowadzeniu 23:21, wrocławianie nie zdobyli jednak już żadnego punktu i przegrali pierwszego seta.

W drugiej partii, częstochowianie uskrzydleni pierwszym setem, szybko wyszli na prowadzenie (8:3). Gwardziści odrobili jednak straty i sami zaczęli budować swoją przewagę. Także w tej części bardzo dobrze funkcjonował blok wrocławian. Po ostrej walce o każdą piłkę to Gwardia okazała się lepsza i doprowadziła do remisu w setach.

Trzeci set był prawdziwą wojną nerwów, w której sędzia musiał uspokajać zawodników. Nikt nie był w stanie zbudować sobie wyraźnej przewagi. Najpierw to gospodarze odskoczyli na kilka punktów (15:11), ale dzięki zagrywkom Arkadiusza Olczyka, Gwardia szybko zniwelowała straty. Do rozstrzygnięcia seta potrzebna była gra na przewagi. Trwająca 43 minuty partia zakończyła się zwycięstwem wrocławskiego klubu 38:36.

W czwartym secie, wrocławianie niesieni poprzednią partią, dobrze rozpoczęli ten set. Od razu zbudowali sobie przewagę, którą utrzymali do końca. Wygrali 25:19, a całe spotkanie 3:1. Było to trzecie zwycięstwo na wyjeździe, dzięki któremu Gwardia awansowała na 4. miejsce w tabeli.

MVP spotkania został Kamil Maruszczyk. Przyjmujący Gwardii zdobył w meczu ponad 30 punktów. Świetnie spisali się także Michał Superlak i Maciej Naliwajko. Oprócz nich na pochwałę zasługuje również gra blokiem, dzięki której wrocławianie zdobyli aż 17 punktów.

Spodziewałem się, że to będzie ciężki mecz. AZS dzisiaj zagrał dosyć dobrze, ale my zagraliśmy jeszcze lepiej. Przywozimy punkty i pniemy się w tabeli – mówi Jakub Nowosielski, rozgrywający Gwardii.

TAURON AZS CZĘSTOCHOWA – KS GWARDIA WROCŁAW 1:3 (23, -23, -36, -19)