Drużyna Gwardii Wrocław nie rywalizuje w reaktywowanej lidze bokserskiej*. Trenerzy Grzegorz Strugała i Mariusz Cieślak postawili przed sobą zupełnie inne zadanie: wychowywanie medalistów w grupach juniorskich. Cały czas prowadzony jest nabór dzieci z roczników 98-99.

Zajęcie odbywają się codziennie w godz. 15.30 – 18. Młodzież trenuje w dwóch grupach: zaawansowanej i tej dla początkujących.

Zawodnicy i zawodniczki wrocławskiej Gwardii Wrocław osiągają sukcesy krajowe oraz międzynarodowe. Przykładem jest tutaj choćby osoba Artura Majera, który w 2009 r. zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów, a już rok później wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w kategorii papierowej (do 48 kg). Z kolei wśród pań, podczas tegorocznych mistrzostw świata juniorek, srebrny medal w kategorii półciężkiej (do 81 kg), zdobyła Karolina Cyran. Wrocławska wicemistrzyni świata teraz powalczy o mistrzostwo Europy.  Majer oraz Cyran są nadziejami na medale dla Polski podczas Letnich Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w 2016 r. w Rio de Janeiro.

Oprócz nich obecną kadrę wrocławskiego klubu tworzą m.in. Jakub Goleniowski – Mistrz Polski Juniorów w 2011 r. (kategoria ciężka, do 91 kg), Adrian Paterek – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w 2010 r. (kategoria średnia, do 75 kg),  Mateusz Strugała (syn trenera) – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w 2011 r., Maciej Jednaki – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w 2009 r. (kategoria lekkopółśrednia), Kacper Włodarczyk – Wicemistrz Dolnego Śląska kadetów 2011 r. (kategoria kogucia, do 54 kg), Weronika Gwóźdź  (kategoria półciężka, do 81 kg), Maria Szczepańska – ćwierćfinalistka Mistrzostw Polski Seniorek w 2011 r. (kategoria musza, do 52 kg), Maciej Kałużny – Wicemistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2010 r. (kategoria lekka, do 60 kg), Krzysztof Paszkowski – Wicemistrz Dolnego Śląska Kadetów 2011 r. (kategoria piórkowa , do 57 kg). Paszkowski i Włodarczyk, zostali zakwalifikowanych na letni obóz szkoleniowych Szczytno 2011, organizowany przez Fundację Dariusza Michalczewskiego “Równe Szanse”. Jednocześnie na sierpniowe zgrupowanie kadry wojewódzkiej juniorów pojedzie trzech gwardzistów: Strugała, Goleniewski i Kałużny.

 

Najbliższe wydarzenia:

Pod koniec września w Częstochowie odbędzie się międzynarodowy turniej bokserski kadetów i juniorów, w którym będą uczestniczyć pięściarze Gwardii Wrocław. Na październik jest z kolei zaplanowany turniej w Świdnicy. 5 listopada w hali sportowej  przy ul. Krupniczej 15 odbędzie się natomiast mecz bokserski pomiędzy pięściarzami Gwardii Wrocław i zawodnikiami Amateur Box Club Oberursel e.V. Jest to rewanż za spotkanie tych dwóch drużyn, które odbyło się 12 czerwca 2011 r. w niemieckim Ofenbach.

 

* Do reaktywowanej ligi bokserskiej należą 4 zespoły: PKB Poznań, Hetman Białystok, Fenix Warszawa i Bukowina Wałcz.

 

(Miłosz Gudra)