Testowani od miesiąca środkowy Przemysław Hajnsz oraz rzucający Tomasz Prostak zyskali uznanie w oczach szkoleniowców i pewnym już jest, że zostaną we wrocławskiej ekipie na cały sezon. Z Wrocławia wyjechał natomiast trzeci testowany Sergiusz Prażmo.

Hajnsz oraz Prostak otrzymali propozycje przejścia miesięcznych testów na początku sierpnia, kiedy to drużyna Tomasza Jankowskiego oraz Jerzego Chudeusza rozpoczynała przygotowania do rozgrywek I ligi. Ta związana ze stolicą Dolnego Śląska dwójka, wraz z Marcinem Blumą oraz Sergiuszem Prażmo, miała bić się o podpisanie z klubem umów na cały sezon.

Przemysław Hajnsz już w barwach Śląska / fot. wks-slask.pl

Po kończącej okres próbny dla zawodników serii trzech sparingów na obozie w Kluczborku, kontrakty do podpisania otrzymała tylko dwójka koszykarzy. Już w pierwszym tygodniu treningów szansę stracił Marcin Bluma, któremu odnowiła się kontuzja kolana, natomiast Prażmo okazał się innym zawodnikiem, niż szukało kierownictwo klubu.

– Szukaliśmy, i ciągle zresztą szukamy, gracza podkoszowego z prawdziwego zdarzenia, a Sergiusz okazał skrzydłowym, który lepiej czuje się dalej od kosza –tłumaczy Tomasz Jankowski, trener Śląska.

Swoje walory potwierdzili za to Hajnsz i Prostak, którzy oprócz szybkiego dojścia do wysokiej dyspozycji pokazali przez ten miesiąc również twardy charakter.

– Zarówno „Prosty” jak i „Haszu” wykazali się ogromną determinacją udowadniając, że mogą naszemu zespołowi w tym roku pomóc. Tomek ma nieprzeciętny talent rzutowy, który z pewnością będziemy chcieli wykorzystać, a do tego jest naszym wychowankiem. Natomiast Przemek ma świetne warunki fizyczne – jest silny i bardzo sprawny, lubi bić się pod samą obręczą, a i grozi rzutem z dalszej odległości. Obaj są na szczeblu I ligi doświadczonymi zawodnikami, obaj w Śląsku już kiedyś grali – na pewno z nami zostają – kończy coach Jankowski.

Po zakontraktowaniu wyżej wymienionych zawodników, oraz po odejściu z klubu Mirosława Łopatki, kadra Śląska prezentuje się następująco:

Rozgrywający: Marcin Flieger/Norbert Kulon/Artur Wnętrzak/Maksym Kulon
Rzucający: Tomasz Ochońko/Tomasz Prostak
Niscy skrzydłowi: Adrian Mroczek-Truskowski/Paweł Kikowski
Silni skrzydłowi: Radosław Hyży/Łukasz Diduszko
Środkowi: Krzysztof Sulima/Przemysław Hajnsz/Paweł Bochenkiewicz

Śląsk w dalszym ciągu poszukuje jednego zawodnika podkoszowego.

(wks-slask.pl)