To już dzisiaj w nocy. Finał sagi o Harrym Potterze rozegra się na ekranach wrocławskich kin na oczach tysięcy wiernych fanów młodego czarodzieja. „Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II”, ostatnia część przygód uczniów Hogwartu, będzie miał swoją premierę w piątek po północy.

Po blisko dziesięciu latach od premiery pierwszej części filmowego cyklu o Harrym Potterze, młody czarodziej jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej kasowych filmowych postaci. W ostatniej, ósmej kinowej przygodzie Harry (w tej roli ponownie Daniel Radcliffe) stanie do ostatecznego pojedynku z okrutnym lordem Voldemortem (Ralph Fiennes), który na zawsze zmieni losy głównych bohaterów…

W całej Polsce fani Harry’ego Pottera debatują na forach internetowych na temat rozwiązań, jakie zastosowali twórcy finału serii. Takie dyskusje toczą się też na portalach społecznościowych – utworzono nawet specjalne wydarzenie, dotyczące premiery filmu.

We Wrocławiu miłośnicy sympatycznego czarodzieja w okularach przygotowują się do niej już od wielu tygodni. Ku ich radości, trzy spośród wrocławskich kin zdecydowały się na przedpremierę – podekscytowani widzowie będą mogli zasiąść w fotelach już w czwartek o 23:59, podczas gdy symboliczna premiera filmu odbędzie się już po północy. „Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II” będzie można zobaczyć w 3D w Multikino Arkady i Pasaż Grunwaldzki oraz w Cinema City Korona.

Jak dowiedziały się „Dzielnice Wrocławia”, osoby zainteresowane nocnym seansem powinny się spieszyć: zostały już tylko pojedyncze bilety…

A na deser – spektakularny zwiastun filmu:

(Dawid Myśliwiec)