Vital Heynen podał skład polskiej kadry na tegoroczne mistrzostwa świata. Po raz pierwszy w historii gospodarzem imprezy będą dwa kraje –  Bułgaria i Włochy. W reprezentacji zabraknie kontuzjowanego Mateusza Miki.

Polacy zakończyli zmagania w ramach tegorocznej Ligi Narodów. Po udanych meczach i wycieczce dookoła świata polscy siatkarze awansowali do Final Six, gdzie nie dali rady Rosjanom i Amerykanom. Liga Narodów była jednak dobrą okazją dla nowego selekcjonera – Vitala Heynena, do przetestowania wielu zawodników przed, czekającymi we wrześniu, mistrzostwami świata.

Heynen po powrocie do Polski podał skład kadry na wrześniowe mistrzostwa, gdzie Polska będzie broniła tytułu. Dużym zaskoczeniem jest brak Mateusza Miki. Siatkarz Trefla Gdańska jest po operacji wyrostka robaczkowego, co więcej zmaga się z kontuzją kolana. Nieobecność Miki może znacząco wpłynąć na stan polskiego przyjęcia, bowiem siatkarz był jego podstawą podczas zeszłych mistrzostw. W składzie zabrakło również miejsca dla Bartłomieja Lemańskiego, Macieja Muzaja, Bartosza Bednorza i Michała Żurka. Przed zawodnikami jest jeszcze zgrupowanie w Zakopanem, które rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 8 sierpnia.

Skład reprezentacji Polski na MŚ 2018:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów), Fabian Drzyzga (Olympiakos Pireus).

Atakujący: Dawid Konarski (Ziraat Bankasi Ankara), Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara), Damian Schulz (Trefl Gdańsk).

Środkowi: Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk), Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jakub Kochanowski (Indykpol AZS Olsztyn).

Przyjmujący: Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Aleksander Śliwka (Asseco Resovia Rzeszów), Artur Szalpuk (Trefl Gdańsk), Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa), Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom).

Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa)


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Instagram