Po raz pierwszy w historii UFC zawita do Nowego Jorku. W legendarnej hali Madison Square Garden w main eventecie zmierzą się tam dwie Polki: mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk (MMA 12-0) oraz pretendentka do tytułu Karolina Kowalkiewicz (MMA 10-0). Gala odbędzie się 12 listopada.

Jędrzejczyk po raz drugi pokonała Claudie Gadelhe i dzierży na swych ramionach pas mistrzowski. Kowalkiewicz z kolei po zwycięstwie na punkty z Rose Namajunas zapewniła sobie trzeci triumf w tej federacji i stała się numerem 2 w kategorii słomkowej. Obie panie nie dawno spotkały się na konferencji prasowej promującej galę, podczas której zapewniły, że w oktagonie nie będzie czułych słówek i grzecznych uprzejmości. Jędrzejczyk  w swojej wypowiedzi nazwała Kowalkiewicz „fałszywą osoba o dwóch twarzach”. Zapowiada, chociaż Kowalkiewicz jest przekrojową zawodniczką, że walkę skończy maksymalnie w trzeciej rundzie.

Jędrzejczyk do walki przygotowuje się w American Top Team na Florydzie (zmieniła klub z Berkutu Arrachion Olsztyn). Kowalkiewicz przygotowuje się w Polsce, swoim dawnym klubie – Gracie Barra Łódź. Walkę wieczoru 12 listopada 2016 roku uświetni pojedynek mistrza kategorii piórkowej UFC (66 kg, 145 Ibs) Irlandczyka Conora Mc Gregora (20-3) z mistrzem kategorii lekkiej UFC (70 kg, 155 Ibs) amerykańskim weteranem, mistrzem wszystkich organizacji dla których walczył – Eddiem Alvarezem (28-4).

Autor | Szymon Kutynia