Piłkarze Ślaska Wrocław U19 wygrali z Pogonią Szczecin 2:1 w meczu 29. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Zawodnicy Piotra Jawnego zapewnili sobie awans, z pierwszego miejsca w grupie, do najlepszej czwórki. To historyczny moment dla wrocławskiego WKS-u.

Po raz pierwszy w historii zawodnicy Śląska Wrocław U19 będą walczyli o podium Centralnej Ligi Juniorów. W niedzielnym spotkaniu pokonali Pogoń Szczecin 2:1, z dorobkiem sześćdziesiąt sześciu punktów i pozycją lidera grupy zachodniej awansowali do półfinałów rozgrywek.

– Pracowaliśmy na to cały sezon, już połowa pracy za nami. Dzisiejsze spotkanie nie należało do najłatwiejszych, moim zdaniem Pogoń to najlepsza drużyna tej ligi. W pierwszych minutach to oni prowadzili grę, byliśmy na to przygotowani, bo taki mają styl. Później strzeliliśmy bramkę i otworzyły nam się głowy na dalszą część spotkania. Teraz przed nami chwila odpoczynku i wracamy do ciężkiej pracy. Jestem bardzo szczęśliwy – mówi Łukasz Sztylka, kapitan Śląska Wrocław U19.

Przed chłopakami jeszcze jeden mecz fazy zasadniczej z Lechem Poznań, już 2 czerwca. Jednak bez względu na wynik tego spotkania, zawodnicy Piotra Jawnego wyjdą z pierwszego miejsca w  grupie zachodniej i w półfinale zmierzą się z Cracovią.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław