Już w nadchodzącą niedzielę (25.02.18) w Świdnicy zagości hokej na lodzie. Na tamtejszym lodowisku przy ul. Śląskiej 35 zostanie rozegrany turniej w ramach Zachodniej Ligi Hokejowej. W zawodach weźmie ponad 70 zawodników a kije skrzyżują drużyny: Nielotów Oleśnica, Tygrysów Gostyń, Cebularzy Kalisz i Watahy 71 Wrocław.

Ostatnia z ekip – Wilki ze Stolicy Dolnego Śląska – pełni rolę gospodarza turnieju. Organizatorzy wydarzenia to jednocześnie inicjatorzy Dywizji 71 (www.dywizja71.pl), organizacji wspierającej rozwój hokeja w regionie i odpowiedzialnej za start rozgrywek.

Turniej rozpocznie się o godzinie 8:00 na świdnickim lodowisku, mecze zostaną rozegrane na zasadzie „każdy z każdym”. Wyniki spotkań są zliczane do tabeli ligowej. Zwycięzca zdobędzie Mistrzostwo Zachodniej Ligi Hokejowej.

Obecnie na szczycie tabeli królują Orły Oleśnica, jednak różnica punktowa między następnymi Tygrysami i Cebularzami jest niewielka. Dodatkowo, na co wskazują sami rywale, z turnieju na turniej rozkręca się drużyna wrocławskiej Watahy.

Poza samymi rozgrywkami, organizatorzy zaplanowali „skill contest” rodem z NHL – konkurs hokejowych umiejętności indywidualnych. Do godziny 14:00 na wszystkich chętnych czeka kilka poziomów emocji i… strefa gastronomiczna. Wstęp dla kibiców jest wolny.