Tuż po feriach, 13 lutego rusza 1. edycja zajęć rehabilitacyjno-animacyjnych pilotażowego programu edukacyjno-zdrowotnego „Hop na zdrowie”.  Rodzicu, jeśli zależy Ci aby Twoje dziecko miało zdrową sylwetkę – zgłoś je  do projektu.

mat. archiwum

Program opracowała  i wspiera jego rozkwit  fundacja na rzecz rozwoju ruchowego dzieci „Mobilius”. Projekt promują i poparły jego ideę min. fundacja „Bezpieczni” oraz fundacja „Zasłużeni dla sportu”. Wykwalifikowana kadra zajmująca się realizacją projektu zapewnia, iż każde dziecko, które weźmie udział w zajęciach rehabilitacyjno-animacyjnych zostanie przebadane przez fizjoterapeutę, otrzyma diagnozę oraz zestaw ćwiczeń korekcyjnych, które zniwelują wadę postawy taką jak skolioza, płaskostopie, okrągłe czy płaskie plecy a także szpotawość i koślawość kolan.

–  Jak wiemy dzieci z wadami postawy jest coraz więcej – mówi Sabina Misakiewicz szefowa  „Animatort” realizująca program fundacji „Mobilius”.-  Jeśli dziecko nie wykonuje odpowiedniej gimnastyki wada się pogłębia. Sama jestem mamą i wiem jak trudno jest namówić nasze pociechy, aby z własnej woli wykonywały szereg ćwiczeń, które notabene są męczące. Dlatego też na naszych zajęciach będziemy ćwiczenia umiejętnie wplatać w zabawę, w taki sposób, aby realizować program dla zdrowia fizycznego i nie zaburzyć przymusem rozwoju emocjonalnego dziecka – dodaje.

„Animatort” wraz z fundacją „Mobilius” do projektu zaprasza rodziców z dziećmi w wieku 5-9 lat. Każde z wpisanych na listę dzieci raz w tygodniu przez godzinę będzie ćwiczyło i bawiło się pod czujnym okiem instruktora.  Dzieci  będą wykonywały zalecone przez specjalistów ćwiczenia, dzięki którym rodzice będą pewni, że nie będą miały wad postawy, a co za tymi idzie problemów z prawidłowym poruszaniem się.

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I WYGRAJ DARMOWY MIESIĄC ZAJĘĆ DLA WŁASNEGO DZIECKA >>>

Koszt miesięcznych zajęć: 30 i 60 złotych (zajęcia są dofinansowywane).

Miejsce: Centrum Sztuk Walki, ul. Grabiszyńska 279,

Czas:  każda środa miesiąca, godz. 18.

(deg)