Hrabiny z Wrocławia to damski klub softballowy. Zespół zdobył mistrzostwo i Puchar Polski. Teraz chce powalczyć o Puchar Europy. Turniej odbędzie się we Włoszech w dniach 20-25 sierpnia 2018 roku. Zawodniczki pokryły koszt opłaty startowej z własnych pieniędzy. Potrzebują jednak wsparcia, by móc powalczyć we Włoszech.

Hrabiny z Wrocławia powstały w 2013 roku. Klub jest stowarzyszeniem, które utrzymuje się ze składek. Wszystkie koszty związane z meczami, treningami i sprzętem pokrywają zawodniczki.

Hrabiny z Wrocławia

Hrabiny z Wrocławia potrzebują 25 tysięcy, aby zapewnić sobie transport (ok. 12 tyś.) i zakwaterowanie (ok. 13 tyś.). Drużyna rozpoczęła zbiórkę pieniędzy, które pozwolą na pokrycie tych kosztów. Opłatę startową, która umożliwia udział w turnieju organizowanym we turnieju we włoskiej La Loggii, zawodniczki wniosły z własnych pieniędzy.

Zbiórka prowadzona jest do 6 sierpnia, zespół można wspomóc na platformie zrzutka.pl.

 

Softball to dyscyplina zespołowa, podobna do baseballu, jednak używa się tutaj większej piłki, a boisko jest mniejsze. Rywalizują ze sobą dwa dziewięcioosobowe zespoły, które grają raz w ataku, a raz w obronie. Atakujący odbija pałką piłkę rzuconą przez rywala, a następnie stara się obiec trzy bazy i wrócić do bazy domowej. Rywale natomiast starają się powstrzymać go przed tym – łapiąc lecącą piłkę lub dotykając przeciwnika trzymaną w ręce piłką. Gra ta jest mało znana w Polsce, jednak pierwszy mecz softballu rozstał rozegrany na świecie już w XIX wieku w Chicago. Co więcej, softball wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020, już po raz piąty.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe