Wrocławianin w trzech setach przegrał starcie z Bernardem Tomiciem. Obaj awansowali do turnieju jako lucky loserzy, jednak to Australijczyk okazał się prawdziwym szczęśliwym przegranym.

Polak w klasyfikacji ATP jest na 122. miejscu, a jego przeciwnik zajmuje 186. pozycję. Jest od 21-latka jednak bardziej doświadczony. Zawodnicy rywalizowali ze sobą po raz pierwszy. Hubert Hurkacz nie odniósł swojego pierwszego zwycięstwa w Wimbledonie.

Tomic ani razu nie dał się przełamać, dobrze się poruszał i serwował. Hurkaczowi udało się w trzecim secie doprowadzić do tie-breaka, jednak okazał się słabszy od przeciwnika. Tym samym odpadł z turnieju już w pierwszej rundzie.

Do drugiej rundy Wimbledonu awansowała za to Agnieszka Radwańska. Wygrała z Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse 6:3, 4:6, 7:5. Jej kolejną rywalką będzie Czeszka Lucie Safarova.
W pierwszej rundzie zaś Magda Linette, która zmierzy się z Julią Putincewą z Kazachstanu.