FoRest Bar to propozycja dla mieszkańców południa Wrocławia. Do tej pory podobne miejsca pod chmurką powstawały nad Odrą. Od lipca można wypocząć i spotkać się ze znajomymi tuż obok Wzgórza Andersa na Hubach. 

Miejsce powstało na skraju Parku Skowroniego od strony ulicy Kamiennej i wystrojem ma nawiązywać do klimatu lasu. Goście wypoczywający na leżakach, hamakach i w kameralnych lożach, chodzą po trawie, piasku i (przede wszystkim) po ściółce leśnej. Nad miejscami do siedzenia zostały rozłożone klimatyczne żagle.

– Dostaliśmy dzierżawę tego gruntu w maju i dlatego nie otworzyliśmy baru wraz z rozpoczęciem sezonu letniego – mówi Piotr Wojciechowski, manager FoRest Bar. – Na pewno zostaniemy tu do końca września, a jeśli pogoda pozwoli, to będziemy działać również w październiku. W następnym roku otworzymy się szybciej, w kwietniu lub maju.

W barze można znaleźć zarówno zimne napoje bezalkoholowe, jak i sześć rodzajów piwa (m.in. FoRest Beer stworzone specjalnie na potrzeby miejsca przez jeden ze śląskich browarów). Nie brakuje również wina oraz drinków. Organizatorzy podkreślają, że na terenie baru będą pojawiały się foodtrucki oraz budka z lodami.

FoRest otwiera się codziennie o godzinie 12:00 i zazwyczaj działa do okolic północy. Przedstawiciele baru podkreślają, że ich miejsce będzie zarówno punktem kameralnych koncertów oraz wieczornych spotkań ze znajomymi, jak i przestrzenią stworzoną do relaksu w trakcie dnia.

 


Tekst: Marcin Obłoza
Zdjęcia: FoRest Bar