Hydropolis – wrocławskie centrum wiedzy o wodzie – otrzymało prestiżowy tytuł najlepszego produktu turystycznego 2018 roku. Nagroda przyznawana jest przez Polską Organizację Turystyczną za wkład w rozwój krajowej turystyki.

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis otwarte zostało w grudniu 2015 roku we Wrocławiu. Jest to jedyny taki obiekt w Polsce oraz jeden z nielicznych na świecie. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Hydropolis jest unikatowym centrum wiedzy poświęconym wodzie. Łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą – woda ukazywana jest z różnych, ciekawych perspektyw.

Kapituła, działająca przy Polskiej Organizacji Turystycznej i złożona między innymi z ekspertów i dziennikarzy, już po raz szesnasty wybrała najlepsze produkty turystyczne kraju. Równoważne Certyfikaty powędrowały do dziesięciu miejsc w Polsce, m.in. do Kompleksu Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu oraz gdańskiego Hevelianum. Wrocławskie Hydropolis uznane zostało za najlepszy produkt turystyczny 2018 roku.

Wyróżnienie, przyznane przez Polską Organizację Turystyczną, jest dwunastą nagrodą, którą otrzymało Hydropolis. Centrum ma już na swoim koncie m.in. tytuł Cud Polski 2016 National Geographic Traveler czy wyróżnienie od prestiżowego magazynu online Merit Award za kurtynę wodną.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: instagram Hydropolis