Oferta bliżej lokalnego rynku, to główne cele ekspansji geograficznej IBM.

„Cieszymy się, że IBM zdecydował się rozszerzyć swoją działalność na Dolnym Śląsku co potwierdza atrakcyjność inwestycyjną Regionu. Jestem przekonany, że działania firmy przyczynią się do rozwoju sektora nowoczesnych usług i technologii informatycznych na lokalnym rynku” – mówi Aleksander Skorupa, Wojewoda Dolnośląski.

 

Staramy się tworzyć we Wrocławiu jak najlepsze warunki dla inwestycji. Cieszę się, że IBM po raz kolejny wybiera nasze miasto i rozszerza tu swoją obecność, bo to dowód na to, że biznes może się
w nim sprawnie rozwijać.”
– mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

 

Nowy regionalny oddział IBMobejmie swoim działaniem obszar województwa dolnośląskiego. Wśród jego głównych zadań znajdzie się kompleksowa obsługa klientów i dostarczanie im biznesowych
i infrastrukturalnych rozwiązań informatycznych tworzonych przez firmę.

 

W Polsce, tak jak na całym świecie,IBMzwiększa swoją aktywność wobec szybko rozwijających się regionów gospodarczych. Sam sektor małych i średnich firm tworzy obecnie niemal 50 procent polskiego PKB, stając się coraz bardziej konkurencyjny. Lokalne firmy coraz częściej podejmują rywalizację na rynkach globalnych. Aby przygotować się do nowych wyzwań, firmy bardziej świadomie sięgają po narzędzia informatyczne, które wspierają ich rozwój.

 

„Współpraca z IBM pozwala nam na przekształcenie się w nowoczesne przedsiębiorstwo, działające według światowych standardów. Rozwiązania dostarczone nam przez firmę nie tylko zwiększają naszą skuteczność na rynku, ale również pozwalają na efektywne obniżenie kosztów. Cieszymy się, że teraz nasza współpraca będzie jeszcze bliższa” – mówi Lech Stefański, Wiceprezes, Dyrektor Finansowy z Wrocław Społem Północ.

 

“IBM jest obecny na polskim rynku już od ponad 20 lat, prowadząc działalność w różnych lokalizacjach  na terenie kraju. W uznaniu znaczenia polskiego rynku dla IBM i w celu zapewnienia wsparcia dla naszych klientów i partnerów biznesowych, podjęliśmy decyzję o wzmocnieniu sieci naszych oddziałów w strategicznych lokalizacjach” – mówi Anna Sieńko, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie. „Tu na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu  są przedsiębiorcy, którzy chcą w świadomy sposób budować swoje firmy. Chcemy być bliżej ich potrzeb i oczekiwań” – dodaje.

 

IBMwspółpracuje z wieloma uczelniami na terenie Dolnego Śląska, rozwijając programy kształcenia
w obszarze IT. Jednym z przykładów jest program wirtualnych praktyk w chmurze (ang. cloud computing), któreIBM organizuje razem z Politechniką Wrocławską, i w których udział wzięło już ponad 500 studentów.

 

Oferta IBMskierowana do przedsiębiorstw zawiera rozwiązania infrastrukturalne
i biznesowe oraz możliwość ich finansowania. W jej ramach firma zapewnia komponenty do stworzenia infrastruktury IT w przedsiębiorstwie, a także narzędzia do jej optymalizacji.IBM oferuje także sprzedaż i wdrożenie systemów do zarządzania strategicznego, zarządzania zasobami przedsiębiorstwa czy relacjami z klientami. DziękiIBM Global Financing klienci firmy uzyskują wsparcie w doborze najbardziej dogodnych form finansowania inwestycji w rozwój systemów IT.

Wrocławski oddział to druga, po Katowicach inwestycja IBM w handlową jednostkę regionalną.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚląsk pokonany we Wrocławiu
Następny artykułRebelianci najeżdżają Wrocław
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.