Gdańsk, Gdynia, Kołobrzeg, Kraków, Leszno, Mińsk Mazowiecki, Poznań, Wejherowo i Wrocław – te miasta w pierwszy weekend października staną się placem treningowym podczas II Ogólnopolskich Warsztatów Parkour Poland.

We Wrocławiu traceurzy spotkają się 1 października o godz. 11:00 na boisku szkolnym Gim. SP 118 na osiedlu Kosmonautów. Plan kompleksowego treningu, który poprowadzą doświadczeni członkowie Parkour Poland przewiduje wprowadzenie teoretyczne i naukę technik parkour poprzedzoną wspólną rozgrzewką. Na zakończenie reprezentanci Parkour Poland zaprezentują ćwiczenia siłowe i rozciągające. Udział w warsztatach jest całkowicie darmowy – wystarczy jedynie zaopatrzyć się w parę sportowych butów, wygodne ubranie i oczywiście zapał do treningu. Nie ma limitu wiekowego, dlatego każdy, kto chce spróbować swoich sił w parkourze będzie mile widziany!

Pierwsza edycja Ogólnopolskich Warsztatów Parkour Poland odbyła się w maju i okazała się ogromnym sukcesem. W dwa weekendy, w dwunastu miastach Polski na wspólnych treningach zgromadziło się blisko 500 osób. Po warsztatach w każdej miejscowości organizatorzy odnotowali wyraźny wzrost liczby regularnie trenujących adeptów sztuki przemieszczania się.

 

szkoła podstawowa nr 118
ul. Bulwar Ikara 19
sobota, 1 października, godz. 11-14