Siatkarki Impelu Gwardii Wrocław, które przebywają na turnieju w Murowanej Goślinie przegrały w sobotę (10.09) z PTPS Piłą 1:3. Dzień wcześniej, w swoim pierwszym meczu na tych zawodach podopieczne Rafała Błaszczyka pokonały Siódemkę Legionowo 3:0.

Zespół Rafała Błaszczyka bardzo aktywnie przygotowuje się do nowego sezonu PlusLigi kobiet / fot. Impel Gwardia Wrocław

Turniej w Murowanej Goślinie jest kolejnym etapem przygotowań zespołu prowadzonego przez Rafała Błaszczyka. Drużyna w dalszym ciągu buduje formę, szuka alternatywnych rozwiązań taktycznych i manewruje wyjściowym składem. Bez wątpienia efektem tego jest sobotnia porażka z drużyną z Piły. Na całe szczęście sztab szkoleniowy Impelu Gwardii wie bardzo dobrze co robi, trzyma się ściśle założonego wcześniej planu i konsekwentnie go realizuje. Dodajmy, że trener Błaszczyk nie może  w dalszym ciągu skorzystać z usług swoich dwóch najlepszych zawodniczek, reprezentantek Polski – Katarzyny Jaszewskiej oraz Zuzanny Efimienko, które przebywają obecnie na Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej.

 

Czekamy więc na kolejne mecze Impelu Gwardii i wierzymy, że w nadchodzącym sezonie, zespół ten przyniesie wiele radości mieszkańcom Wrocławia!

 

 

 

 

(Mateusz Dziemidowicz)