Po dwóch rozegranych w Dąbrowie Górniczej spotkaniach jest remis 1:1. W pierwszym meczu (czwartek) podopieczne Rafał Błaszczyka przegrały. Wyciągnęły jednak wnioski z porażki. I w Wielki Piątek zwyciężyły po tie-breaku.

W pierwszym rzędzie od lewej: Mroczkowska, Wołosz i Jaszewska. W tle z piłka MVP - Bogusia Barańska / fot. Katarzyna Kręcisz

O porażce w pierwszym meczu z wyżej notowanym rywalem zadecydowały końcówki setów. – Były zdecydowanie lepsze w tym fragmencie gry. Pamiętajmy, że one muszą wygrać a my byśmy chciały – mówiły nasze siatkarki na antenie Radia Wrocław.

Drugie spotkanie rozpoczęło się równie nieudanie. Gdy po pierwszym wyrównanym secie w drugim miejscowe siatkarki wygrały 25:28 wydawało się, że jedną nogą są już w półfinale. Znów sprawdziła się jednak zasada, że jak ktoś w siatkówce prowadzi 2:0 i nie wygrywa 3:0 to na ogół przegrywa 2:3. Tak właśnie się stało. Najlepszy mecz w tym sezonie rozegrała Bogusia Barańska i została MVP spotkania. To ona wsparta przez Katarzynę Mroczkowska i Katarzynę Jaszewską poprowadziła gwardzistki do zwycięstwa.

Teraz rywalizacja przenosi się do Wrocławia. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia na te mecze. Aby je zdobyć należy wziąć udział w naszym konkursie. W dwóch spotkaniach (środa i czwartek, godz. 18) Impel Gwardia może rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść. Natomiast jeżeli po czterech meczach będzie remis, to decydujące piąte spotkanie odbędzie się znów w Dąbrowie Górniczej.

***

czwartek, 21 kwietnia

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Impel Gwardia Wrocław 3:1 (25:23, 25:18, 19:25, 25:22)

MKS: Szczurek, Lis, Muhlsteinova, Żebrowska, Skowrońska, Plchotova i Strasz (libero) oraz Pura, Haładyn, Ikić

Gwardia: Tokarska, Mroczkowska, Jaszewska, Barańska, Wołosz, Efimienko i Krzos (libero) oraz Czypiruk, Matyjaszek, Sobolska

***

piątek, 22 kwietnia

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Gwardia Wrocław 2:3 (25:16, 25:22, 26:28, 18:25, 11:15)

MKS: Szczurek (17), Lis (15), Muhlsteinova (7), Żebrowska (7), Skowrońska (12), Plchotova (11), Strasz (libero) oraz Pura (6), Liniarska (2), Kurnikowska (5), Haładyn i Ikić (2)

Gwardia: Mroczkowska (19), Tokarska (8), Jaszewska (15), Czypiruk (1), Wołosz (2), Efimienko (9), Krzos (libero) oraz Sobolska M., Matyjaszek (4), Barańska (19) i Sobolska D.

 

DEG

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Na Bielany już nie przez Czekoladową
Następny artykuł– Na jak długo umarł król? Przypomnienie historii
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.