Nasze siatkarki w tym sezonie nastawiają się na walkę o pierwszą czwórkę. – Bardzo byśmy chciały znaleźć się na koniec sezonu w najlepszej czwórce ligi – mówi Katarzyna Mroczkowska, kapitan Impel Gwardii.

Nasze siatkarki w Hali Orbita trenowały w niedzielę wieczorem, po meczu piłki ręcznej / fot. DW

W poprzednim Impel Gwardia Wrocław zajął wysokie 5. miejsce w PlusLidze Kobiet. Wrocławianki pokonały w ostatnich meczach rozgrywek Budowlani Organikę Łódź – w poprzednim sezonie zdobywcę Pucharu Polski. 5. miejsce dało Dolnoślazaczkom udział w rozgrywkach europejskich Challenge Cup (są to 3. pod względem prestiżu rozgrywki europejskie tuż za Ligą Mistrzów i Pucharem CEV). Startują w nim czołowe zespoły  z lig krajowych. Dwa sezony temu Imel Gwardia Wrocław wziął udział w turnieju finałowym tego pucharu – Final Four – jako trzeci uczestnik w historii Dolnego Śląska w grach zespołowych (wcześniej piłkarze ręczni Śląska Wrocław i siatkarze Gwardii Wrocław wzięli udział w Final Four europejskich rozgrywek). Impel Gwardia Wrocław  w tym sezonie startuje od II rundy Challenge Cup i trafia na wicemistrza Bułgarii Maritzę Płowdiw.

 

W Pluslidze Kobiet Impel Gwardia inauguruje rozgrywki 11.10.2011r. (wtorek) g. 18.00 z Organiką Budowlanymi Łódź, potem mecz w Bydgoszczy (17.10.2011r – poniedziałek) i ponownie wizyta w Orbicie w spotkaniu ze Stalą Mielec (19.10.2011r. – środa).

 

 

Kadra trenerska:

 

–          Rafał Błaszczyk, I trener

–          Artur Hnida, fizjoterapeuta

–          Mariusz Dutkiewicz, asystent trenera

–          Marek Solarewicz, asystent trenera, statystyk

–          Christian Verona, trener przygotowania motorycznego

 

Zawodniczki:

1.         Ariele Wilson (22 lat) – czarnoskóra środkowa ze Stanów Zjednoczonych, czterokrotna mistrzyni Ligi Uniwersyteckiej w USA. Debiut w zawodowej lidze. Pierwsza Amerykanka w historii klubu.

 

2.         Katarzyna Mroczkowska (31 lat) – atakująca Impel Gwardii jest od wielu lat kapitanem zespołu. Najlepiej punktująca siatkarka PlusLigi Kobiet w sezonie 2008/2009. To opoka i jednocześnie już historia wrocławskiego klubu w rozgrywkach ekstraklasy. Jest jak wino, im starsza tym lepsza.

 

3.         Anna Witczak  (29 lat) – przyjmująca Impel Gwardii jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych siatkarek w Polsce. Brązowa medalistka ME’2009 i wielokrotna medalista MP. Znana z tego, że w trudnej sytuacji potrafi „skończyć” każdą piłkę.

 

4.         Marta Sobolska (24 lata) – przyjmująca Impel Gwardii. Posiada podwójne obywatelstwo: belgijskie i polskie. Znakomicie spisuje się w siatkówce plażowej. Obdarzona trudną zagrywką, ma za zadanie w sezonie 2011/2012 wspomagać koleżanki w trudnych sytuacjach na boisku.

 

5.         Aleksandra Folta (18 lat) – nowa przyjmująca Impel Gwardii. Jest to jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia ze „stajni” Zbigniewa Barańskiego (trenera grup młodzieżowych KS Gwardii Wrocław). Ola została wybrana MVP Turnieju Nadziei Olimpijskich w 2006 roku będąc młodsza od swych koleżanek o rok.

 

6.         Monika Czypiruk (29 lat) –  z równym powodzeniem może grać na pozycji atakującej jak i przyjmującej. Jej otwarty charakter i sympatyczne usposobienie są mocna stroną Impel Gwardii. Popularna „Monia” jest tytanem pracy i kopalnia dobrego humoru.

 

7.         Ewa Matyjaszek (32 lat) – rozgrywająca wrocławianek, wicemistrzyni Polski z Danterem Poznań, od lat jest podporą rozegrania piłki w wielu klubach. Pracowita i dokładna w tym co robi,  zawsze potrafi znaleźć wyjście z trudniej sytuacji. Będąc zawodniczką leworęczną dysponuje zaskakującym atakiem w drugim odbiciu.

 

8.         Aleksandra Krzos (22 lat) – Jej karkołomne i skuteczne zagrania w obronie poparte są znakomitymi wynikami w przyjęciu zagrywki. Jest libero drużyny z Wrocławia. To profesjonalna siatkarka w każdym calu, spokój, opanowanie – to cechy, których Oli może pozazdrościć wiele młodych siatkarek w Polsce.

 

9.         Katarzyna Jaszewska (30 lat) – przyjmująca Impel Gwardii, mistrzyni Polski i wielokrotna medalista MP, zdobywczyni Pucharu Polski. Zdobywczyni największej liczby statuetek MVP w poprzednim sezonie PlusLigi kobiet. Reprezentantka Polski na dopiero co zakończonych Mistrzostwach Europy. Ostoja spokoju i rozwagi w grze, na niej oprze się w dużym stopniu gra wrocławskiego zespołu w przyjęciu zagrywki. Duży przegląd sytuacji i spore doświadczenie w grze procentuje już w Impel Gwardii od poprzedniego sezonu.

 

10.      Bogumiła Poziołek (Barańska) (25 lat) –  Z roku na rok coraz lepsza. Jej statystyki w przyjęciu zagrywki często oscylują w okolicy bardzo dobrych notowań. W związku z tym grając na pozycji przyjmującej znakomicie spełnia swoje zadania. Koleżanki  z drużyny wiedzą, że, na „Bogusi” zawsze można polegać. Ponadto jej uśmiech zaraża entuzjazmem i często potrafi rozładować atmosferę w trudnych momentach dla zespołu.

 

11. Dorota Medyńska (18 lat)Reprezentantka Polski juniorek, gra na pozycji libero. Wraz z Olą Krzos będzie decydować o obronie i przyjęciu zagrywki Impel Gwardii Wrocław. Jej ambicja i pracowitość bardzo przydadzą się we wrocławskiej drużynie.

 

12.      Marta Haładyn (23 lat) – rozgrywająca reprezentacji uniwersjadowej Polski, wychowanka Gwardii Wrocław, wróciła po dwóch latach gry w Dąbrowie Górniczej. Opanowana i dobrze zorganizowana przy rozegraniu piłki, zawsze sympatyczna i uśmiechnięta potrafi ująć swoją osobowością.

 

13. Milena Rosner (31 lat) – najnowszy nabytek Impel Gwardii Wrocław. To najbardziej utytułowana zawodniczka w zespole Rafała Błaszczyka. M.in. mistrzyni Europy z 2005r. oraz medalistka wielu lig europejskich. Słynąca ze znakomitego przyjęcia zagrywki i obrony będzie bardzo dobrym uzupełnieniem Impel Gwardii w nadchodzącym sezonie.

 

15. Dominika Sobolska (20lat) – młoda środkowa Impel Gwardii Wrocław. Pochodząca z Belgii Polka grała w reprezentacji juniorek tego kraju. To już trzeci sezon „DOMI” w PlusLIdze Kobiet wraz z Arielle Wilson i Zuzanną Efimienko  będzie odpowiadać za „środek” Impel Gwardii.

 

16.      Zuzanna Efimienko (22 lat) – Znakomite statystyki młodej środkowej Impel Gwardii potwierdziły przynależność do elitarnej czołówki zawodniczek grających na tej pozycji w PlusLigi Kobiet w sezonie 2010/2011. Reprezentantka Polski na Mistrzostwa Europy w Serbii i Włoszech – 2011. Wspaniałe możliwości somatyczne przekładają się na skuteczną grę w bloku i ataku. Zuzia to przyszłość polskiej siatkówki.

 

Przybyły(li):

Arielle Wilson (Liga Uniwersytecka USA),  Milena Rosner (Dinamo Romprest Bukareszt), Marta Haładyn (MKS Turon Dąbrowa Górnicza), Dorota Medyńska (TOP Bolesławiec, SMS, Mariusz Dutkiewicz – asystent trenera.

Odeszły(li):

Maja Tokarska (ATOM Trefl Sopot), Joanna Wołosz (BKS Aluprof Bielsko-Biała)

 

 

(oprac. Dariusz Gintowt)