Belgijski Dames VDK Gent będzie kolejnym przeciwnikiem siatkarek Impelu Gwardii Wrocław w rozgrywkach Challenge Cup. Jeśli w dwumeczu wygramy awansujemy do półfinału tych europejskich rozgrywek. Pierwszy mecz we wtorek, 21 lutego we Wrocławiu. Początek o godz. 18.

Trzymamy kciuki, żeby w ten "śledzikowy wieczór" nasze siatkarki mogły się cieszyć z korzystnego wyniku. W niedzielę także w hali Orbita czeka je starcie z Pałacem Bydgoszcz. Początek o godz. 17 / Fot. Łukasz Krzywański (Impel Gwardia Wrocław)

Belgijki największą przeprawę miały w 2. rundzie, gdzie o pokonaniu Nilüfer Belediye Bursa zadecydował dopiero „złoty set” wygrany 15:11 (u siebie wygrały 3:0, a na wyjeździe przegrały 1:3). Kolejne fazy rozgrywek nie stanowiły już dla zespołu Dames VDK Gent większych problemów. w 1/16 odprawiły Olympiacos Pireus, a w 1/8 VB Le Cannet. Wszystkie cztery mecze wygrały bez straty seta – 3:0.