Na piątkowej konferencji prasowej zarządu spółki Impel Volleyball S.A. oraz Impelu Gwardii, przedstawione zostały plany i oczekiwania na nadchodzący sezon. –Nie ukrywamy, że w tym sezonie interesuje nas medal – mówi o nadziejach i szansach swojego zespołu trener, Rafał Błaszczyk.

Milena Rosner będzie tylko jedną z ikon Impelu Gwardii w nadchodzącym sezonie / fot. DW

Wygraj podwójne zaproszenie na mecz Impel Gwardii >>>

 

Konferencji przewodniczył Paweł Krupski, który krótko przedstawił plan oraz porządek spotkania. Jako drugi głos otrzymał Wiceprezes zarządu Impel S.A. – Józef Biegaj. W swojej wypowiedzi odniósł się do motywów przejęcia przez firmę, którą prezentuje, klub siatkarski – Gwardię Wrocław. Przedstawił tym samym plany na modernizację i rozwój zespołu w najbliższych latach oraz nadzieje i ambicje jakie wiąże firma Impel, w kontekście współpracy. Na koniec powiedział krótko o nowo powstałym projekcie, którego efektem ma być budowa nowoczesnej hali dla Impelu Gwardii. – Powstał pomysł, aby z pomocą miasta wybudować obiekt, na miarę oczekiwań zespołu i mieszkańców miasta Wrocławia. Na dzień dzisiejszy nie mogę powiedzieć nic więcej, gdyż żadnych poważnych deklaracji nie było – mówi Biegaj. Kolejną osobą, która zagościła na konferencji był Wiceprezydent Wrocławia Jarosław Obremski. – W tym sezonie miasto dofinansowało zespół Impelu Gwardii kwotą pół miliona złotych. W kolejnych latach ta suma ma stopniowo wzrastać, wraz z sukcesami i ambicjami zepsołu – podsumowuje.

Później do głosu doszedł prezes spółki Impel Volleyball S.A. oraz Impelu Gwardii Wrocław, Jacek Grabowski. Człowiek od lat związany z siatkówką, zarówno żeńską, jak i męską we Wrocławiu, przedstawił plany zespołu na nadchodzący sezon. Omówił także kwestię wzmocnień Impelu Gwardii, obecnej kadry i sztabu szkoleniowego. – W najbliższym sezonie poszliśmy do przodu w każdym, klubowym aspekcie. Rozwinęliśmy zespół zarówno w kwestii kadrowej, finansowej, jak i technicznej. Mamy nadzieję, że przyniesie to owoce już w nadchodzących rozgrywkach – kończy Grabowski.

Po prezesie Impelu Gwardii, trener Rafał Błaszczyk krótko przedstawił swoje plany i oczekiwania na nadchodzący sezon. Omówił także kwestię przygotowań zespołu do zbliżających się rozgrywek oraz sytuacji kadrowej. – Nie chciałbym być trenerem drużyny, która miałaby stanąć naprzeciw zespołowi Impelu Gwardii. Nasz obecny zespół jest tak niebezpieczny, że może napsuć krwi każdemu w tej lidze – podsumowuje trener „Gwardzistek”.

Głos zabrały też zawodniczki. Na konferencji pojawiła się m.in. ostatnio pozyskana przyjmująca – Milena Rosner. Tej zawodniczki przedstawiać nie trzeba, a jej sukcesy (kapitan reprezentacji Polski seniorek, złoty medal mistrzostw Europy w 2005 roku, mistrzostwo Polski), mówią same za siebie. Podpisanie kontraktu z Mileną przyniesie niewątpliwie ogromne korzyści dla Impelu Gwardii, już w tym sezonie. – Do przyjazdu tutaj namawiało mnie wiele koleżanek, to naprawdę piękne miasto – mówi Rosner. Wypowiedziała się także na temat motywów sportowych, jakimi kierowała się przy wyborze tego klubu. – Wiedziałam, że we Wrocławiu tworzy się naprawdę świetna drużyna, poukładana taktycznie i bardzo groźna dla każdego rywala. Mam nadzieję, że odbuduję tutaj formę, którą prezentowałam dwa lata temu – kończy była kapitan reprezentacji Polski seniorek.

Po Milenie Rosner, krótko o swoich oczekiwaniach opowiedziały, kapitan Impelu Gwardii – Katarzyna Mroczkowska oraz reprezentantka Polski na ostatnich mistrzostwach Europy seniorek, Katarzyna Jaszewska.

 

Na spotkaniu widać było ambitny zarząd klubu i zespół. Pozostaje tylko czekać na nadchodzące rozgrywki i napawać się pięknem siatkówki, którą bez wątpienia prezentować będzie drużyna z ul. Krupniczej.

 

Przypominamy, że trwa KONKURS, w którym do wygrania podwójne zaproszenia na pierwszy mecz naszych siatkarek >>>

 

(Mateusz Dziemidowicz)