W piątek wieczorem drużyna Impelu Gwardii Wrocław powróciła ze zgrupowania w Szklarskiej Porębie. Powoli nieobecne wcześniej zawodniczki dołączają do reszty drużyny, co z pewnością jest bardzo ważne dla trenera Rafała Błaszczyka.

Podopieczne Rafała Błaszczyka pracują od sierpnia na pełnych obrotach / fot. Impel Gwardia Wrocław

W czasie obozu w Szklarskiej Porębie siatkarki pracowały nad techniką gry a z racji tego, że miejscem wyjazdu były góry, to właśnie tam zawodniczki Impelu Gwardii spędzały dużo czasu. Wzmacniały tym samym wytrzymałość siłową i siłę, aby na początku sezonu osiągnąć wysoką formę fizyczną. Nie zabrakło oczywiście też zajęć czysto siatkarskich na hali, gdyż trening z piłkami jest nieodzownym elementem przygotowań. Powoli do zespołu dołączają kolejne zawodniczki, z których sztab szkoleniowy Impelu Gwardii nie mógł skorzystać w sierpniu. Do drużyny dołączyła już rozgrywająca Marta Haładyn, która w sierpniu razem z trenerem Błaszczykiem oraz fizjoterapeutą Arturem Hnidą przebywała na Letniej Uniwersjadzie w Shenzhen. –Na tą chwilę trenuje z nami 11 zawodniczek – tak o sytuacji kadrowej wypowiada się asystent trenera Błaszczyka, Marek Solarewicz. Ten ostatni wspomniał też o kwestii Anny Witczak, która podczas ostatnich, sierpniowych treningów przy ul. Krupniczej nie ćwiczyła z całym zespołem. –Ania Witczak leczy jeszcze uraz barku, mamy nadzieję, że już w najbliższym czasie będzie mogła dołączyć do reszty zawodniczek – te słowa trenera Solarewicza bez wątpienia napawają optymizmem. Na koniec przypominamy o świetnej wiadomości dotyczącej nowo pozyskanej środkowej ze Stanów Zjednoczonych – Arielle Wilson. –Ta zawodniczka dołączy do nas w poniedziałek i rozpocznie z zespołem pełne przygotowania do zbliżającego się sezonu 2011/2012 – podsumowuje Marek Solarewicz.

 

Okres w Szklarskiej Porębie przepracowany został bardzo dobrze. Miejmy więc nadzieje, że praca włożona w tegoroczne przygotowania do sezonu przyniesie pożądane owoce i w kolejnych miesiącach będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstw i dobrej formy siatkarek Impelu Gwardii Wrocław.

 

 

 

(Mateusz Dziemidowicz)