Impelki zajęły trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet Amica Cup 2016 w Szamotułach. O ostatecznym układzie w tabeli zadecydował jednak bilans setów i małych punktów.

W Szamotułach Impel Wrocław zagrał kolejno z Budowlanymi Łódź (3:0), Schweriner SC (0:3) oraz VK Agel Prostejov (3:0). Pierwsze dwa zespoły wraz z Impelkami zanotowały w turnieju po dwie wygrane, zatem o kolejności zadecydował najpierw bilans setowy (najlepszym legitymowały się siatkarki z Łodzi), a gdy i to nie pomogło – zadecydował bilans punktowy. Dzięki temu zawodniczki z Schweriner zajęły miejsce drugie, a Impel zakończył zmagania na najniższym stopniu podium.

Wynik nie był jednak najważniejszy. Nadrzędnym celem dla sztabu szkoleniowego wrocławianek było sprawdzenie wszystkich zawodniczek w warunkach meczowych, o czym wspominał w sobotnim wywiadzie Marek Solarewicz, pierwszy trener drużyny z Dolnego Śląska. Rzeczywiście udało się to zrealizować, a każda Impelka mogła poczuć atmosferę meczową. Dodatkowo zebrano kolejny materiał do analizy, który pomoże w wyborze optymalnej szóstki na pierwsze spotkania Orlen Ligi.

Na zakończenie turnieju rozdano pamiątkowe nagrody, a Natalia Mędrzyk została wybrana najlepszą zawodniczką w szeregach wrocławskiej drużyny.

Nim regularna walka o ligowe punkty – Impelki czeka jeszcze jeden sparing. Tym razem w Jelczu – Laskowicach wrocławianki zmierzą się ponownie z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Inauguracja Orlen Ligi we Wrocławiu już 16 października o 17:00, w Hali Orbita.