Wrocławska drużyna siatkarek – Impel Wrocław zagra w kolejnym sezonie w Lidze Siatkówki Kobiet. Dzięki wsparciu kibiców i osób związanych ze sportem udało się uratować klub od bankructwa.

Akcja crowdfundingowa, która miała pomóc utrzymać się wrocławskiej siatkówce w najwyższej lidze krajowej, zadziałała. Przez około miesiąc zarówno kibice Impela, jak i osoby związane ze światowym sportem, pomagały w zbieraniu funduszy na wystartowanie klubu w kolejnym sezonie.

Do akcji dołączyło łącznie blisko dwieście osób, dzięki czemu udało się zebrać ponad trzydzieści tysięcy złotych. Jak zdradza Jacek Grabowski – Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A. zrobiono duży krok do przodu.

Dzięki zorganizowanej przez naszych kibiców akcji crowdfundingowej „Siła w zielonym” udało się zebrać cześć funduszy, ale przede wszystkich nawiązać relacje z wieloma przedstawicielami biznesu, którzy realnie myślą o wsparciu naszych działań. Nie chcę jeszcze zdradzać naszych planów, bo wciąż trwają rozmowy i formalizujemy elementy nowosezonowej układanki. Jestem przekonany jest to ogromna szansa dla budowy nowej siatkarskiej rzeczywistości we Wrocławiu, zarówno w wymiarze seniorskim, jak i młodzieżowym – mówi Grabowski.

Przez ten czas do akcji – „Siła w zielonym”, dołączyli m.in. Bartosz Kurek, Anna Grejman, Katarzyna Skowrońska-Dolata i wiele innych. Koszulka Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty sprzedała się w niecałe trzy minuty i ustanowiła zdecydowany rekord wśród nagród.

Wrocławski klub cały czas potrzebuje wsparcia. Zrobiono wiele, żeby klub nie zniknął z ligi, jednak dalej sytuacja nie należy do łatwych. Każdy może wesprzeć Impel, kupując klubowe gadżety, albo rzeczy związane z najlepszymi siatkarzami i siatkarkami w kraju.

 


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Twitter, Impel Wrocław / Kamil Lach