Dziś wrocławianki rozpoczynają rundę rewanżową fazy zasadniczej. W meczu 14. kolejki Orlen Ligi zmierzą się na wyjeździe z drużyną KSZO Ostrowiec. Początek meczu o godzinie 18:00.

Na półmetku fazy zasadniczej wrocławianki plasują się na 3. pozycji w tabeli. Ich rywalki obecnie sklasyfikowane są na 11. miejscu. Wszystko wskazuje, że to siatkarki z Dolnego Śląska są faworytkami środowego spotkania. Tuż przed świętami Impelki zanotowały serię 4 zwycięstw bez straty seta i z pewnością chciałyby ją kontynuować.

Same siatkarki do spotkania podchodzą w pełni skoncentrowane. Zgodnie podkreślają, że rywal – choć z drugiego końca tabeli – wcale nie jest bez argumentów, co niejednokrotnie już udowadniał w tym sezonie. Liderką ostrowianek jest Joanna Kapturska – zdobywczyni 175 punktów. Wtórują jej dwie przyjmujące – Dorota Ściurka (138 pkt) oraz Roksana Brzóska (114 pkt).

Spotkanie w Ostrowcu rozpoczyna rundę rewanżową. Oprócz tego meczu – w środę zostaną rozegrane jeszcze 4 spotkania. Dwa mecze, których gospodarzem jest Atom Trefl Sopot i Legionovia Legionowo zostały przełożone na późniejsze terminy z powodu uczestnictwa siatkarek tych drużyn w zgrupowaniu młodzieżowych kadr Polski.

Mecz KSZO Ostrowiec z Impelem Wrocław rozpocznie się o godzinie 18:00 i będzie transmitowany przez Polsat Sport.