Zespół wrocławski siatkarek – Impel Wrocław ma poważne problemy ze znalezieniem sponsora na kolejny sezon. Po zakończeniu rozgrywek na 10. miejscu w tabeli LSK, klub jest poważnie zagrożony upadkiem.

Po nie udanym sezonie zespół Impela Wrocław boryka się z dużymi kłopotami w kwestii sponsorskiej.  O ile grupy młodzieżowe, działające przy klubie mają zapewnione dalsze finansowanie, o tyle główny zespół siatkarek już niekoniecznie. Jak podaje rzecznik prasowy Impela, cały czas trwają negocjacje w sprawie pozyskania nowych kontrahentów.

-Sytuacja nie jest dla nas łatwa, ale nie możemy mówić jeszcze o oficjalnym zakończeniu działalności klubu. Cały czas trwają rozmowy i prace nad pozyskiwaniem nowych sponsorów. Najbliższe dni będą dla Impela decydujące – tłumaczy Krystian Janisz, rzecznik prasowy Impela Wrocław.

Zawodniczki mają podpisane kontrakty do 30. maja 2018 roku. Część z nich ma szansę na grę w topowych zespołach polskiej i zagranicznej ligi, przez formę jaką prezentowały podczas całego sezonu. Kontrakty ligowe zawodniczki mogą negocjują już na początku lutego, wtedy zaczynają się procesy transferowe. Jak jest w tym przypadku, rzecznik nie zdradza

Zawodniczki Impela mają szansę na bardzo dobre kontrakty, czy to w polskiej czy zagranicznej lidze. Na razie jednak walczymy o utrzymanie wrocławskiego klubu. Jest wiele osób, które chciałby wesprzeć klub, więc zobaczymy jak potoczy się ta ciężka dla nas sytuacja – dodaje rzecznik.

Impel Wrocław wywalczył wicemistrzostwo Polski w 2014 roku i brązowy medal mistrzostw Polski w 2016 roku. Przyszły tydzień zadecyduje o przyszłości wrocławskich siatkarek i całego sztabu szkoleniowego.


Autor:Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Kamil Lach