Impelki w trzech setach pokonały BKS Profi Credit Bielsko – Biała, dzięki czemu awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Środowy mecz był w pełni pod kontrolą Impelek. Gdyby wrocławianki wyeliminowały błędy w polu serwisowym – mecz zakończyłby się z pewnością zdecydowanie szybciej. Jednak zwycięstwa w setach do 19, 18 i 18, pokazują jak w pełni zmotywowane były podopieczne Marka Solarewicza, by awansować do kolejnej rundy zmagań pucharowych.

Po raz kolejny bardzo dobre spotkanie rozegrała Natalia Mędrzyk, kończąc ponad połowę posłanych do niej piłek. Z dwucyfrowym wynikiem punktowym mecz zakończyły także Megan Courtney, Micha Hancock i Joanna Kaczor. To pokazuje jak dobrze zbilansowany jest wrocławski zespół.

W ćwierćfinale Impelki zmierzą się z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, który w swoim meczu 1/8 finału nie dał szans Pałacowi Bydgoszcz. Gospodarzem meczu ćwierćfinałowego będzie Impel Wrocław – ze względu na lepszą pozycję w tabeli na półmetku fazy zasadniczej.

Spotkanie odbędzie się 1 lutego o godzinie 18:00 we wrocławskiej Hali Orbita. Bilety zakupić będzie można na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych EMPiK i STS. Na spotkania Pucharu Polski obowiązują całoroczne karnety. Dziennikarze skorzystać będą mogli z całosezonowej akredytacji na rozgrywki Orlen Ligi lub wziąć udział w dedykowanym procesie akredytacyjnym.