Odmłodzona siatkarska drużyna Impel Wrocław w pierwszym meczu nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet pokonała w hali Orbita Enea PTPS Piła 3:1. MVP został 19-letnia Maria Stenzel, a najlepiej punktującą zawodniczką Tamara Gałucha (15). Niewiele gorzej wypadła zaledwie 16-letnia Julia Szczurowska (14).

Po turnieju w Szamotułach, który pokazał, że wrocławskie siatkarki z każdym spotkanie grają coraz lepiej, wielu zadawało sobie pytanie: jak poradzą sobie w starciu o punkty. Spotkanie w hali Orbita choć było nerwowe i nie obyło się bez błędów, pokazało jednocześnie, że mimo młodego wieku nasz zespół jest w stanie wytrzymać presję i zwyciężać w wyrównanych setach. Tak było w każdym z trzech, które nasze zawodniczki wygrały.

– To był mecz nerwowy z obu stron. Takie są inauguracje – mówi Ilona Gierak, kapitan zespołu. – Można się było spodziewać, że to nie do końca będzie taka siatkówka jaką możemy grać,  ale poziom się nie liczy, styl się nie liczy. Wygrałyśmy ten mecz, mamy trzy punkty w tabeli i to jest najważniejsze. Zespół z Piły jest doświadczony, więc wiadomo, że przeciwko takiemu przeciwnikowi nie gra się łatwo – dodaje.

Kolejny mecz Impelki rozegrają już w sobotę w Bydgoszczy z Pałacem.

– Przed wyjazdem do Bydgoszczy nastawienie mamy bojowe. Wydaje mi się, że to będzie trudny waleczny rywal, bo to poukładana drużyna. Nie jedziemy tam jednak na wycieczkę, ale chcemy zdobyć punkty – zapowiada Ilona Gierak.

Na własnym zagrają 28 października o godz. 17. W CSiR w Jelczu-Laskowicach zmierzą się z Legionovią.


Impel Wrocław – Enea PTPS Piła 3:1  (20:25, 25:23, 28:26, 25:23)

Impel Wrocław: Valerie Nichol, Julia Szczurowska, Magdalena Wawrzyniak, Weronika Wołodko, Natalia Murek, Aleksandra Trojan, Tamara Gałucha, Maria Stenzel, Anna Łozowska, Ilona Gierak, Iga Chojnacka.

Enea PTPS Piła: Jelena Trnić, Żaneta Baran, Karolina Różycka, Anita Kwiatkowska, Dajana Bosković, Anna Stencel, Jessica Walker, Agata Babicz, Emilia Szubert, Dorota Wilk, Oliwia Urban, Justyna Łysiak, Anna Pawłowska.

MVP spotkania: Maria Stenzel (libero)


Autor: Daniel E. Groszewski
Zdjęcie: Kamil Lach / Impel Wrocław