Impelki są w trakcie przygotowań do sezonu 2016/2017, który zainaugurują 16 października o 17:00 w Hali Orbita. W zeszłą sobotę rozegrano pierwszy oficjalny sparing. W Dąbrowie Górniczej wrocławianki pokonały ekipę gospodyń.

Sparingami z drużyną z Dąbrowy sztab szkoleniowy Impel Wrocław zamierza otworzyć i zamknąć okres meczów kontrolnych przed nowym sezonem. W planie jest jeszcze gra w turniejach w Karpaczu i Szamotułach. Ostatni sparing – z MKSem, zostanie rozegrany już we Wrocławiu.

Z Dąbrowy Górniczej zarówno sztab, jak i zawodniczki wracają z bagażem cennych doświadczeń. Zebrany materiał posłuży za wytyczne tego nad czym jeszcze trzeba popracować przed startem Orlen Ligi.

Początkowo spotkanie w Dąbrowie miało mieć charakter bardziej treningowy niż meczowy. Planowaliśmy grać z dorzucanymi piłkami, żeby zespoły rozegrały więcej akcji, a intensywność treningu była wyższa. Jednak po ustaleniach z trenerami drużyny przeciwnej zdecydowaliśmy się zagrać normalne spotkanie, bo zarówno nasz, jak i ich zespół był nieco ograniczony kadrowo. W meczu mogliśmy obserwować jak zawodniczki realizowały nasz system gry. Dzięki temu oprócz bieżącej analizy treningów mamy teraz okazje przyjrzeć się naszej grze pod kątem meczowym. Jestem zadowolony z tego sparingu, ale nadal mamy nad czym pracować. Spotkanie było bardzo wyrównane. Zgodnie z planem wszystkie nasze zawodniczki miały okazję zaprezentować swój rozwój i aktualne umiejętności podczas tego meczu – mówi Marek Solarewicz, pierwszy trener wrocławskiej drużyny.

Tauron MKS Dabrowa Górnicza – Impel Wrocław 1:3 (25;22, 25:27, 23:25, 32:34)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Dutka (2), Horka (21), Dziękiewicz (3), Paszek (15), Ciesiulewicz (17), Castiglione (1), Lemańczyk (L) oraz Smidova (6), Miros (7), Noszczyk (1), Drabek (L)

Impel Wrocław: Ptak (9), Kaczor (7), Bałucka (7), Hancock (8), Kurnikowska (14), Courtney (21), Stasiak (L) oraz Konieczna (11), Cembrzyńska (6), Wysocka, Sikorska