Zespół Impel Wrocław zwyciężył w meczu ósmej kolejki rozgrywek ORLEN Ligi. Impelki pokonały 3:1 zespół BKS Aluprof Bielsko-Biała. Było to siódme zwycięstwo wrocławianek w obecnym sezonie. Z 19 punktami zajmują drugą lokatę w rozgrywkach ORLEN Ligi.

W najbliższą niedzielę (01.12.13) o godzinie 14:45 w hali Orbita podejmą lidera rozgrywek, drużynę Chemika Police.

Wrocławianki rozpoczęły mecz w składzie: Dirickx, Kaczor, Wilson, Kąkolewska, Sieczka, Brinker i Medyńska. Pierwsze dwa punkty w meczu zdobyły gospodynie. Atakiem z krótkiej pierwszy punkt po stronie Impela zdobyła Agnieszka Kąkolewska. Po kilku błędach Impelek, przy stanie 5:1, o czas poprosił Tore Aleksandersen. Po przerwie bielszczanki powiększyły prowadzenie 9:3. Serię niepowodzeń udanym atakiem przerwała Joanna Kaczor. Skutecznie atakowały również Maren Brinker oraz Makare Wilson. Impel doprowadził do remisu 12:12 po skutecznym bloku Joanny Kaczor. Wtedy o czas poprosił trener bielszczanek próbując reagować na przestój swojego zespołu. Po powrocie na boisko skuteczna w swoich atakach była Heike Beier, co spowodowało, że zespół Aluprofu prowadził 16:12 na drugiej przerwie technicznej. Skuteczne bloki bielszczanek nie pozwalały na wyprowadzanie ataków wrocławiankom. Niemoc w ataku Impela przerwała Maren Brinker.  W kolejnych akacjach Agnieszka Kąkolewska skutecznie zablokowała i skutecznie zaatakowała ze środka. Po udanych atakach Heleny Horki i Heike Beier bielszczanki prowadziły 21:16, trener wrocławianek zdecydował się na zmianę, Joannę Kaczor zastąpiła Katarzyna Konieczna, która chwilę potem zdobyła punkt atakując z prawego skrzydła. Na boisku pojawiła się również Katarzyna Mroczkowska w miejsce Eweliny Sieczki.   Impelkom nie udało się zmniejszyć dzielącego zespoły dystansu punktowego i przegrały pierwszego seta do 19.
Drugiego seta udanie rozpoczęły wrocławianki. Punkty zdobywały Katarzyna Konieczna i Maren Brinker. Na pierwszej przerwie technicznej Impelki prowadziły siedmioma punktami. Po powrocie na boisko bielszczanki zminimalizowały przewagę do czterech punktów (7:11). Skuteczne ataki i bardzo dobra gra blokiem doprowadziły do  prowadzenia na drugiej przerwie technicznej 16:9. Po przerwie udanymi atakami popisały się Katarzyna Mroczkowska, Katarzyna Konieczna i Maren Brinker, skutecznie blokowała Makare Wilson. Impelki prowadziły 23:11. Trudna zagrywka w wykonaniu Frauke Dirickx uniemożliwiła rywalkom wyprowadzenie skutecznych akcji. Drugiego seta zakończyła Agnieszka Kąkolewska wykorzystując przechodzącą piłkę. Impelki zwyciężyły 25:13.
Dziesięciominutowa przerwa nie zdołała wybić Impelek z  rytmu. Od początku seta narzuciły swój styl gry. Dzięki atakom Katarzyny Koniecznej i Maren Brinker, Impel wypracował sobie wysoką przewagę. Po raz kolejny dobrze w polu serwisowym spisywała się rozgrywająca Impela Frauke Dirickx. Agnieszka Kąkolewska skutecznie  blokowała rywalki, Maren Brinker i Katarzyna Konieczna zdobywały punkty po skutecznych atakach. Na drugiej przewie technicznej Impel prowadził 9:16. Po przerwie bielszczanki zaczęły skutecznie odrabiać straty, punktowała Helena Horka i Natalia Strózik. Gospodynie skutecznie ustawiały blok. Od stanu 20:20 trwała emocjonująca walka o każdy punkt. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowały wrocławianki, które wygrały trzecią partię 26:24.
Czwartego seta oba zespoły rozpoczęły od walki punk za punkt. Po kolejnym skutecznym ataku Katarzyny Koniecznej zespoły udały się na pierwszą przerwę techniczną przy wyniku 7:8. Po powrocie na boisko obie drużyny próbowały zdobyć przewagę, co udało się Impelowi, po skutecznych blokach Makare Wilson. Kapitan wrocławskiego zespołu również w polu serwisowym była skuteczna, notując na swoim koncie asa serwisowego. Impel powiększał swoją przewagę, prowadząc 16:20. Jednak bielszczanki nie zrezygnowały z walki o tie-breaka. Za sprawą ataków Karoliny Ciaszkiewicz i Heike Beier doprowadziły do remisu po 22. Jednak po raz kolejny końcówka należała do Impelek, a mecz zakończyła Frauke Dirickx, atakując z drugiej piłki. Impel Wrocław zwyciężył czwartego seta 25:23 i wygrał spotkanie 3:1.

W niedzielę 1 grudnia 2013 roku o godzinie 14:45 w hali Orbita odbędzie się mecz dziewiątej kolejki rozgrywek ORLEN Ligi. Zespół Impel Wrocław zmierzy się z drużyną Chemika Police.

BKS Aluprof Bielsko-Biała-  Impel Wrocław 1:3 (25:19, 13:25, 24:26, 23:25)

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Nikić 11, Horka 14, Lis 10, Szymańska 4, Strózik 6, Beier 17, Wojtowicz (libero) oraz Wilk, Ciaszkiewicz 4, Łyszkiewicz 1.

Impel Wrocław: Kąkolewska, Dirickx 5, Wilson 14, Sieczka, Brinker 18, Kaczor 5, Medyńska (libero) oraz Konieczna 19, Mroczkowska 9, Gryka, Polak.

MVP: Katarzyna Konieczna (Impel Wrocław)
Źródło: ImpelWroclaw.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚlęza Wrocław przed pucharowym hitem
Następny artykułGdzie i za ile można kupować bilety na mecz Śląska z Asseco Gdynia?
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.