Impel Wrocław przegrał półfinałową rywalizację z Grot Budowlanymi Łódź i trzeci raz z rzędu zagra o brązowy medal mistrzostw Polski. Rywalem wrocławianek będzie drużyna Developres SkyRes Rzeszów.

W tym sezonie faza play-off rozgrywana jest w systemie dwumeczów. Gdy po rozegraniu dwóch spotkań – obie drużyny mają taką samą ilość punktów meczowych – o awansie decyduje tzw. złoty set. Impel w półfinale zmierzył się z Grot Budowlanymi Łódź.

W pierwszym meczu padł wynik 3:1 dla rywalek – gospodyń ubiegłotygodniowego spotkania. Stało się jasne, że Impel – aby myśleć o możliwości awansu – musi najpierw wygrać mecz we Wrocławiu w podobnym stosunku lub bez straty seta.

Po pierwszym secie rewanżowego meczu – wiadomo było także, że w grę wchodzi tylko wygrana 3:1. Impelki były już pod ścianą i bez żadnej możliwości na pomyłkę. To zmobilizowało podopieczne Marka Solarewicza do odważnej i konsekwentnej gry – w efekcie kolejne sety wygrane zostały do 9 i 18. W czwartej partii Impelki ponownie prowadziły i były blisko wygranej oraz doprowadzenia do decydującego tie-breaka. Jednak końcowe akcje należały do rywalek.

Stało się więc jasne – drużyna Grot Budowlanych Łódź awansowała do finału. Impel Wrocław zagra o brązowy medal. Rywalem wrocławianek będzie Developres SkyRes Rzeszów, który dwukrotnie przegrał z broniącym tytułu mistrza Polski – Chemikiem Police.

Terminy spotkań wstępnie są ustalone na 13 kwietnia (mecz w Rzeszowie) oraz 19 kwietnia (mecz we Wrocławiu). W osobnym komunikacie klub potwierdzi terminy oraz godziny rozegrania meczów.