Impel zagra w Final Four Pucharu Polski

Ćwierćfinałowy mecz ułożył się po myśli Impelek, które 3:1 pokonały Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Dzięki temu zwycięstwu wrocławianki awansowały do półfinału rozgrywek. Final Four rozegrany zostanie w Zielonej Górze, a pierwsze mecze już w sobotę.

Mecz nie należał jednak do łatwych. Po wygraniu pierwszego seta – w drugim pojawiły się pierwsze problemy. Dąbrowianki zdobyły kilkupunktową przewagę, której Impelki nie zdołały odrobić. Kolejne dwa sety – a szczególnie ostatni – to popis bardzo dobrej gry podopiecznych Marka Solarewicza – tak w ofensywie, jak i defensywie.

Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje Megan Courtney. Wrocławska przyjmująca była najlepiej punktującą Impelką. Zdobyła 21 punktów, w tym 20 atakiem utrzymując wysoką 67% skuteczność. Dodatkowo zapewniła komfort rozgrywającej – przyjmując zagrywkę na poziomie 57 % przyjęcia pozytywnego i 38 % perfekcyjnego.

W półfinale rozgrywek Impelki zmierzą się z Grot Budowlanymi Łódź. To obecnie trzecia drużyna Orlen Ligi. Łodzianki reprezentują także Polskę na europejskim podwórku – w Pucharze CEV. W turnieju finałowym Pucharu Polski zameldowały się po przekonywujących zwycięstwach nad KSZO Ostrowiec (1/8 PP) oraz Polskim Cukrem Muszynianką (1/4 PP).

Mecz odbędzie się o 18:00 w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Zielonej Górze. Wcześniej – o 14:45 zostanie rozegrany pierwszy półfinał, w którym zmierzą się Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów. Bilety do kupienia na abilet.pl