W ramach 3. kolejki Orlen Ligi do Wrocławia przyjedzie zespół BKS Profi-Credit Bielsko – Biała. Wrocławianki powalczą o kolejne ligowe punkty z trudnym rywalem, a wsparcie kibiców z trybun Orbity może pomóc w odniesieniu kolejnego zwycięstwa na własnym terenie.

Pierwsze mecze sezonu za Impelkami. W inauguracyjnym spotkaniu wrocławianki zwyciężyły nad KSZO Ostrowiec, natomiast tydzień później w Łodzi triumfowały gospodynie. Teraz rywalizacja wraca ponownie do Hali Orbita, a podopieczne Marka Solarewicza zrobią wszystko, by obronić własne boisko i zdobyć kolejne ligowe punkty.

Wrocławska drużyna wciąż czeka na możliwość trenowania i gry w pełnym składzie. Taka sytuacja wpływa na proces przygotowania do kolejnych meczów. Mimo takich problemów w dobrej formie na pewno jest Monika Ptak. Oficjalne statystyki ze spotkania w Łodzi pokazują, że wrocławska środkowa punktowym blokiem zatrzymała rywalki dwunastokrotnie. To jeden z lepszych wyników w całych rozgrywkach Orlen Ligi. Z dobrej strony na boisku pokazują się także Natalia Mędrzyk i Agata Sawicka, a do gry powraca Megan Courtney.

Impelki od kilku dni przygotowują się do kolejnych zmagań – jak najszybciej chcą wyciągnąć wnioski z poprzednich meczów i poprawić szwankujące elementy gry. Przed nimi trudny rywal. W poniedziałek do Hali Orbita zawita BKS Profi-Credit Bielsko – Biała. Drużyna ta, jak wiele w tym sezonie Orlen Ligi, ma szansę na grę w półfinale i na pewno bez walki nie odda żadnego seta. W zespole nie brakuje wrocławskich akcentów – m.in. na przyjęciu gra Ewelina Brzezińska, która w Impel Wrocław występowała jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Sieczka, a za bialskie rozegranie odpowiedzialna jest Magdalena Gryka, która z wrocławskim zespołem związana była przez 3 lata.

Wszystko zapowiada, że w Orbicie kibice będą świadkami zaciętego i emocjonującego meczu. Obu drużynom zależeć będzie bowiem na wygranej i utrzymaniu się na wysokiej pozycji w tabeli rozgrywek. Pierwszy gwizdek spotkania już 31 października o 18:00.