Impel Wrocław przegrał na wyjeździe z Treflem Proxima Kraków 1:3. To wprowadziło w szeregi wrocławskiego zespołu wiele nerwowości. Utrzymanie w lidze wcale nie jest takie pewne.

W pierwszym secie Impel prezentowały się dobrze. Serią zagrywek popisała się Natalia Murek i choć krakowianki odrobiły straty to lepiej w końcówce spisały się wrocławianki i wygrały 25:23. Drugi set też zaczął się dobrze, ale potem przyszła utrata koncentracji i Trefl Proxima przejął inicjatywę i wyszedł na prowadzenie. Jak się później okazało gospodynie do końca grały skutecznie. W drugiej partii wygrały 25:15, a w trzeciej 25:21. Dwa wygrane sety oznaczały, że Impel nie wygra tego spotkania za 3 punkty, po które pojechał To zdeprymowało nasze zawodniczki, które czwarty set przegrały jeszcze wyżej – 17:25.

Impel Wrocław – Trefl Proxima Kraków 1:3  (25:23, 15:25, 21:25, 17:25)

Impel: Chojnacka, Gierak, Murek, Wołodko, Chojnacka, Gałucha, Stenzel (libero) oraz Trojan

Trefl Proxima: Pavan, Brzezińska, Talas, Łukasik J., Łukasik M., Clement, Kulig (libero) oraz Szymańska, Paszek, Budzoń

Autor: Zuzanna Kuczyńska