Impelki potrzebowały czterech setów, by pokonać kolejnego swojego rywala – drużynę z Muszyny. Dzięki zwycięstwu, siatkarkom z Dolnego Śląska udało się utrzymać na trzeciej pozycji w tabeli Orlen Ligi.

Impelki do starcia z Polskim Cukrem Muszynianką Enea przystępowały po dwóch przegranych w poprzednich kolejkach – z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza i Budowlanymi Łódź. Chęć rewanżu za porażki było widać już w pierwszych akacjach wrocławianek, które całkowicie zdominowały początek pierwszej partii. Mimo, że gospodyniom przydarzył się przestój – Mineralnym nie udało się odwrócić losów seta.

Druga partia ułożyła się za to po myśli podopiecznych trenera Serwińskiego, które triumfowały w tym secie do 20. Taki obrót sytuacji po raz kolejny zmotywował wrocławianki. Po przerwie Impelki wróciły na boisko i w dobrym stylu dokończyły spotkanie, nie pozostawiając złudzeń, która drużyna tego dnia była lepsza.

MVP spotkania została wybrana Agnieszka Kąkolewska. Wrocławska środkowa punktowała aż dziewiętnastokrotnie. W spotkaniu zanotowała 7 bloków, a także 12 punktowych ataków (skuteczność 57%). Na słowa uznania zapracowała także Agata Sawicka, która przez całe spotkanie zapewniała pewne przyjęcie, ułatwiając tym samym wyprowadzanie kolejnych ataków.

Impelki nie mają jednak wiele czasu na świętowanie zwycięstwa. Już w niedzielę zagrają w Szczecinie z mistrzem Polski – Chemikiem Police. Do Orbity powrócą za tydzień – w środę, 7 grudnia o 18:00 zagrają z PTPS Piła.