Po półrocznej przerwie siatkówka wraca do Orbity. Wszystko za sprawą inauguracyjnego meczu Ligi Siatkówki Kobiet. Impelki na parkiety wybiegną w poniedziałek o 18:00. Pierwszym rywalem będzie zespół z Piły.

 

Obecny weekend mija w Polsce pod znakiem inauguracji Ligi Siatkówki Kobiet. We Wrocławiu pierwszy mecz rozegrany zostanie w poniedziałek, 16 października o 18:00 w Hali Orbita. Impelki na własnym parkiecie podejmą zespół Enea PTPS Piła.

W przerwie międzysezonowej wrocławska ekipa przeszła niemałe zmiany. W stolicy Dolnego Śląska pozostała tylko libero – Maria Stenzel. Pozostałe miejsca w drużynie zajęły w głównej mierze młode zawodniczki, które w przyszłości powinny stanowić o sile LSK oraz kadry.

W Orbicie zobaczyć będzie można parę ciekawych rozgrywających, bo i Valerie Nichol, i Weronika Wołodko z pewnością do takich należą. Za atak będą odpowiedzialne Magdalena Wawrzyniak i młoda Julia Szczurowska, które z bardzo dobrej strony pokazały się w przedsezonowych sparingach. Na przyjęciu zobaczyć będzie można trio – Natalię Murek, Tamarę Gałuchę oraz Ilonę Gierak (kapitan). Podobnie na środku – zdecydowano się na trzy zawodniczki – Annę Łozowską, Aleksandrę Trojan oraz Igę Chojnacką.

Naprzeciw Impelek zagrają pilanki. To również zespół, który przeszedł transformację, choć nie w takiej skali jak wrocławianki. Trudno zatem przed meczem wyrokować wynik poniedziałkowej konfrontacji.

– Zespół z Piły w tym sezonie został bardzo ciekawie skonstruowany. W swoich szeregach mają leworęczną i bardzo silną atakującą Bosković. Atutem są także dwie wysokie i skoczne środkowe Walker i Trnić oraz doświadczony duet przyjmujących. Zespół ten opiera się w dużej mierze na sile fizycznej oraz wielkiej waleczności – analizuje Bartłomiej Dąbrowski, asystent trenera.

Impelki do meczu przygotowują się od dłuższego czasu. W tym celu rozegrano kilka sparingów, które pomogły siatkarkom przygotowywać się do tzw. rytmu meczowego. Do poniedziałkowego spotkania przygotowują zgodnie z wcześniej opracowanym harmonogramem.

My skupiamy się głównie na swojej grze, aby z każdym dniem stawała się coraz lepsza. Myślę, że czeka nas bardzo ciekawy i emocjonujący pojedynek. Na sam mecz mamy przygotowane kilka wariantów – dodaje Dąbrowski.

Poniedziałkowe spotkanie rozpocznie się o 18:00, jednak Orbita dla kibiców zostanie otwarta o 17:00. Bilety i karnety będą do zakupu w kasie hali (wejście IV – od strony pływalni). Wymiana voucherów, wejście dla VIP oraz mediów to wejście II (od strony parku). Grupy zorganizowane kierowane są do wejścia I (od strony parku).

Wciąż do kupienia są bilety oraz karnety – w kasie Orbity (wejście IV) oraz za pomocą portalu kupbilet.pl i w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

 


Zdjęcie: Daniel E. Groszewski