Impelki kontynuują zwycięską passę

Impel Wrocław wygrywa kolejny mecz! Tym razem w ramach 15. kolejki Orlen Ligi – wrocławianki pokonały ŁKS Commercecon Łódź. Zwycięstwo za 3 punkty pozwoliło na umocnienie się na pozycji wicelidera tabeli.

Zespół z Łodzi nie był łatwym rywalem. W składzie drużyny można znaleźć takie siatkarki jak Izabela Kowalińska, Katarzyna Sielicka, czy Krystyna Strasz. To gwarantowało, że niedzielne spotkanie będzie stało na wysokim poziomie.

Wyrównane były dwa pierwsze sety. Oba zespoły popisywały się mocnymi atakami, a także niesamowitą grą w obronie. W polu serwisowym kolejne atomowe serwisy posyłała Micha Hancock, wprawiając w zdziwienie nie tylko kibiców zgromadzonych w hali Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach, ale także rywalki.

Po raz kolejny Agata Sawicka zapewniła dobre przyjęcie, co przełożyło się na atak pozostałych Impelek. 14 punktów tym elementem zdobyła kapitan Impelek – Joanna Kaczor, która została wybrana najlepszą siatkarką spotkania. Warto też zwrócić uwagę na kolejny wspaniały wynik Agnieszki Kąkolewskiej – w trzysetowym spotkaniu zdobyła aż 8 punktowych bloków.

Zwycięstwo Impelek umocniło zespół ze stolicy Dolnego Śląska na pozycji wicelidera tabeli Orlen Ligi. Było to szóste z rzędu zwycięstwo Impelek za trzy punkty, w tym piąte bez straty seta. Po meczu wrocławianki nie ukrywały radości z wygranej i faktu, że znów pokazały swoją dobrą grę.

Najbliższe spotkanie wrocławianki rozegrają w Bielsku – Białej. 13 stycznia o 20:15 zmierzą się z miejscowym BKSem. Kolejny domowy mecz odbędzie się 18 stycznia o 18:00 w Jelczu – Laskowicach. Będzie to pierwsze spotkanie w ramach Pucharu Polski.